Zamknij
REKLAMA

Wymiana młodzieży polsko-ukraińskiej w liceum na Płockiej

09:27, 25.09.2019 | materiał I LO w Płońsku/Magdalena Jaworska
Skomentuj
Goście z Ukrainy przed płońskim ogólniakiem [Foto: zbiory I LO w Płońsku]
REKLAMA

24 września w I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza w Płońsku miało miejsce uroczyste otwarcie wymiany młodzieży polsko-ukraińskiej, która zostanie przeprowadzona dzięki inicjatywie podjętej przez zespół nauczycieli z naszej szkoły w marcu 2019 roku, kiedy to opracowano projekt kwalifikujący placówkę do otrzymania funduszy na jego realizację. Projekt jest realizowany z funduszy Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Co prawda nasi goście z Ukrainy przyjechali w niedzielę wieczorem, w poniedziałek byli już na wycieczce w Warszawie, ale to we wtorek zostali przywitani oficjalnie w szkole.

Grupa 13 mieszkańców Tarnopola (10 studentów i 3 opiekunów) będzie współpracowała z 14 uczniami naszej szkoły (plus 4 opiekunów) nad projektem pt. ''Co to znaczy być obywatelem?". Główną metodą, z której uczestnicy będą korzystać podczas realizacji projektu, będzie metoda Photovoice. Aby skorzystać ze wspomnianej metody podzieleni na grupy uczniowie odbędą spacer badawczy na terenie Płońska. Zgromadzone w ten sposób materiały opracują i zaprezentują ostatniego dnia wymiany, 27 września w formie elektronicznej. Efektem końcowym ich projektu będzie wystawa prac projektowych wykonanych metoda photovoice na druku wielkoformatowym. Prace będzie można obejrzeć w Starostwie Powiatowym w Płońsku.

W dniu oficjalnego przywitania gości z Ukrainy wszyscy uczestnicy wymiany wraz z opiekunami i dyrekcją szkoły odwiedzili płońskie starostwo. Popołudnie spędzili na warsztatach tanecznych prowadzonych w MCK przez Jakuba Nowaka.

W programie projektu uwzględniono również dwa wyjazdy młodzieży do stolicy, gdzie zwiedzą Senat oraz zapoznają się z jego funkcjonowaniem, zwiedzą Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Czar PRL-u oraz Centrum Nauki Kopernik, wezmą udział w warsztatach na Uniwersytecie Warszawskim. Zaplanowano również wyjazd integracyjny do gospodarstwa agroturystycznego/leśniczówki 'Paryż', gdzie młodzież spędzi czas na warsztatach kulinarnych i zrelaksuje się piekąc kiełbaski przy ognisku. 

(materiał I LO w Płońsku/Magdalena Jaworska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA