Zamknij
REKLAMA

Absolwenci UTH odebrali dyplomy licencjata i magistra [FOTO]

11:59, 13.07.2019 | Dawid Turowiecki
REKLAMA
Chwila wręczenia dyplomu i odebrania gratulacji od rektora uczelni [Foto: DT]

Na ten dzień jedni czekali trzy, a drudzy pięć lat. 12 lipca w Restauracji Marco odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego oraz wręczenie dyplomów ukończenia studiów licencjackich i magisterskich w Wydziale Zamiejscowym w Płońsku Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej. 

Po jednej stronie zasiedli szczęśliwi absolwenci i zaproszeni na uroczystość goście, a po drugiej władze uczelni, które w ciepłych słowach zwracały się do studentów. 

- Przychodziliście do naszej uczelni trzy bądź pięć lat temu, będąc wówczas tak naprawdę nieoszlifowanymi kamieniami. Natomiast dziś jesteście naszymi perełkami. Służy temu płoński klimat. W Warszawie takiego klimatu nie stworzymy, a w płońskiej filii panuje wyjątkowa atmosfera - mówiła rektor uczelni dr Iwona Przychocka, prof. UTH.

Z kolei dziekan wydziału zamiejscowego w Płońsku, dr inż. Stanisław Krysiński podkreślał jak uczelnia systematycznie rozwija się. - W zeszłym roku wydział zarządzania w Płońsku wszedł w pełnoletność, za rok świętować będziemy jubileusz 20-lecia. Uczelnia podejmuje kolejne kroki, aby się z powodzeniem rozwijać. Pozyskaliśmy już studentów z Ostrołęki, a cichym marzeniem jest uruchomienie kierunku informatyka na poziomie licencjackim - wybiegał w przyszłość Stanisław Krysiński. Wśród władz uczelni obecny był również dziekan Wydziału Inżynieryjnego, dr inż. Leonard Milewski. 

Władze UTH zachęcały osoby z tytułem licencjata do kontynuowania nauki na studiach magisterskich. 

Do kadry naukowo-dydaktycznej miłe słowa kierowali sami studenci. W ich imieniu mówił Piotr Budziszewski, który odebrał dyplom ukończenia studiów licencjackich.

- Nigdy nie zapomnimy okazanego nam wsparcia, uśmiechu i porad. To wszystko będzie mobilizowało nas do dalszej nauki - stwierdzał, dziękując przede wszystkim promotorom, którzy prowadzili studentów podczas pisania prac licencjackich i magisterskich. - Byliście dumni z naszych dobrych wyników, a przy potknięciach pomagaliście nam podnieść się na nogi. Pokazaliście nam drogę, szansę, czasami talent, czego sami często nie dostrzegaliśmy - dodawał Piotr Budziszewski.

Po wystąpieniach gości, m.in. wiceburmistrz Teresy Kozery i radnego sejmiku województwa maz. - Pawła Obermeyera oraz po wręczeniu dyplomów I i II stopnia, przyszedł czas na uroczystą kolację, wspomnienia, snucie planów na przyszłość oraz zabawę.

Więcej zdjęć z piątkowego wydarzenia znajdziecie poniżej. 

(Dawid Turowiecki)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone