Zamknij
REKLAMA

Ten dzień był sprawdzianem własnej pracy dla dobra szkoły [FOTO]

13:38, 04.06.2019 | Info z SP nr 1 w Płońsku
Skomentuj [Foto: zbiory szkolne]
REKLAMA

W sobotę 1 czerwca już po raz kolejny w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Płońsku odbył się Piknik z ''Jedynką". Szkoła otworzyła tego dnia swoje drzwi dla wszystkich uczniów i rodziców, również dla tych, którzy są zainteresowani nauką od  nowego roku szkolnego. Odwiedzali nas również nasi absolwenci.

Podczas pikniku placówka oferowała wiele atrakcji. Były zajęcia plastyczne, sportowe, chemiczne. Była loteria fantowa i stoisko ze zdrową żywnością, ale też popcorn i wata cukrowa. Były bańki mydlane i pokazy tańca, podczas których wszyscy mogli nauczyć się belgijki i zumby. Był wreszcie kącik baśniowy i rycerski. Było malowanie twarzy, zdobywanie szczytów na ściance wspinaczkowej i dmuchanych zabawkach oraz wiele innych atrakcji.

Gościom i przyszłym uczniom naszej szkoły zaprezentowali swoje występy artystyczne obecni uczniowie. Ciekawostką były wiersze w języku rosyjskim w wykonaniu uczniów klasy drugiej, którzy uczą się tego języka podczas dodatkowych zajęć w ramach realizacji projektu unijnego.

Radosna atmosfera zabawy sprzyjała nawiązaniu relacji z nowymi kolegami i wychowawcami klas. Uczniowie przyszłych klas pierwszych, czwartych i siódmych po raz pierwszy mogli spotkać się w gronie kolegów razem z wychowawcami i rodzicami. Mogli zapoznać się ze szkołą, z nauczycielami. Mieli okazję zwiedzić wszystkie pomieszczenia i uzyskać odpowiedzi na wiele pytań związanych z życiem szkoły.

Ten dzień szkoła potraktowała jako swego rodzaju sprawdzian dla swojej pracy. Wśród uczestników imprezy przeprowadzono sondę dotyczącą opinii o szkole. Uczestnikom pikniku zadano pytanie dlaczego wybrali właśnie naszą szkołę i co sądzą o szkole.

Okazuje się, że rodzice wybierają Szkołę Podstawową nr 1 ze względu na  dogodną lokalizację, tradycje rodzinne, polecenie szkoły przez znajomych, ale też - co szczególnie cieszy pracowników szkoły, z uwagi na dobry klimat w szkole, dużą troskę o bezpieczeństwo uczniów i skupienie na potrzebach dzieci.

Miło słyszeć pozytywne opinie, bo one pokazują, że to co robi szkoła, by wyróżniać się w środowisku, ma sens.

Dowiedzieliśmy się, że jesteśmy atrakcyjni, bo jesteśmy niedużą szkołą  pracującą na jedną zmianę, co tworzy kameralny ciepły klimat. Zauważono, że jesteśmy cenieni za to, że dążymy do dobrej współpracy z rodzicami, że staramy się dostrzegać w dzieciach ich indywidualne cechy, przez co dajemy gwarancję dobrego startu od początku edukacji dziecka. Bardzo doceniana jest troska szkoły o najmłodszych uczniów – oddzielne wejścia, szatnie, szafki na odzież, wydzielone miejsca w szkole dla najmłodszych klas, opieka podczas przerw i obiadów - to wszystko jest dla rodziców niezmiernie ważne. 

Usłyszeliśmy, że dostrzegana jest nowoczesność szkoły, dobra infrastruktura, o wiele lepszy standard wyposażenia i estetyki pomieszczeń niż w innych szkołach. Dowiedzieliśmy się, jak bardzo wysoko oceniana jest praca naszej szkolnej świetlicy i stołówki, zaangażowanie nauczycieli w uatrakcyjnianie zajęć i metod nauczania. 

Więcej zdjęć znajdziecie poniżej. 

(Info z SP nr 1 w Płońsku)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA