Zamknij

To już 30 lat działalności ZS STO w Raciążu! [FOTO]

13:57, 31.10.2023 RED Aktualizacja: 15:13, 03.11.2023
Skomentuj Pamiątkowa tablica odsłonięta [fot.: Dawid Ziółkowski] Pamiątkowa tablica odsłonięta [fot.: Dawid Ziółkowski]

27 października był wyjątkowym dniem dla społeczności Zespołu Szkół STO w Raciążu. Placówka obchodziła jubileusz 30-lecia istnienia, a kulminacyjnym momentem obchodów była uroczysta gala w sali widowiskowej raciąskiego MCKSiR. 

REKLAMA

Uroczystości rozpoczęły się od odsłonięcia pamiątkowej tablicy na budynku szkoły przy ulicy Płockiej. W obecności zaproszonych gości, uczniów i pocztów sztandarowych dokonali tego założyciel i emerytowany dyrektor Zespołu Szkół STO w Raciążu Andrzej Nizielski, obecny dyrektor ZS STO Marek Mikołajewski, dyrektor Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu Damian Szcześniewski oraz reprezentujący zarząd Samodzielnego Koła Terenowego nr 223 STO Jarosław Pietrzak. Tablica została także poświęcona przez absolwenta szkoły, księdza Pawła Dobiesa. Następnie pochód z pocztem sztandarowym Jednostki Strzeleckiej 1863 w Uniecku przeszedł do raciąskiego kościoła parafialnego, gdzie odbyła się uroczysta Msza święta. 

W homilii wspomniany ksiądz Paweł Dobies podkreślał znaczenie obchodzenia tego typu jubileuszy podkreślając, że należy pielęgnować pamięć o takich jak to wydarzeniach. Dodał, że bardziej pamiętamy o przeszłości im większa jest nasza niepewność o przyszłość. Duchowny podkreślił też, że wszyscy zgromadzeni w świątyni zgodnie wierzą w to, że przed szkołą jeszcze wiele dobrego. Kulminacyjnym momentem nabożeństwa było poświęcenie, a także przekazanie sztandaru Zespołu Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Raciążu. 

Główna część obchodów odbyła się w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Raciążu. Na widowni zasiedli zaproszeni goście, wśród których byli m.in. radny województwa mazowieckiego Paweł Obermeyer, reprezentujący marszałka województwa Jacek Ryziński, burmistrz Raciąża Mariusz Godlewski, wójt gminy Raciąż Zbigniew Sadowski, dyrektor raciąskiego domu kultury i radny powiatowy Artur Adamski, przewodniczący Rady Miejskiej w Raciążu Paweł Chrzanowski, przewodnicząca Rady Gminy w Raciążu Grażyna Rogowska, przedstawiciele policji, straży pożarnej, Wojsk Obrony Terytorialnej, pracownicy Urzędu Miejskiego w Raciążu, dyrektorzy szkół, obecni oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy ZS STO, jak i uczniowie. 

Wspominając historię powstania Zespołu Szkół STO jego wieloletni Andrzej Nizielski dyrektor zaznaczał, że pracując jako nauczyciel wychowania fizycznego na początku lat -90-tych widział potrzebę zmian i nieco innego podejścia do ucznia niż to ówczesne. Przypomniał, że nie dokonałby tego gdyby nie wsparcie wielu osób, w tym byłych już dyrektorów – Włodzimierza Kosiorka i Krzysztofa Kuskowskiego, którzy kierowali odpowiednio Społecznym Liceum Ogólnokształcącym i Liceum dla Dorosłych. Emerytowany już dyrektor w swoim żywiołowym stylu dziękował osobom, które w wielu pomysłach go wspierały, w niektórych zaś nieco tonowały. 

[FOTORELACJA]1139[/FOTORELACJA]

Ważnym punktem wydarzenia była część artystyczna, której motywem przewodnim stała się kronika. Uczniowie prezentowali na scenie krótkie scenki, za pomocą których pokazywali kolejne kierunki kształcenia, które na przestrzeni lat były dostępne w ZS STO w Raciążu. Świetnie dobrana muzyka, ciekawe stroje i wiele humorystycznych elementów sprawiły, że program artystyczny oglądało się z  zaciekawieniem. Sceniczne występy zakończyła zaśpiewana przez młodych aktorów oraz nauczycielki – Urszulę Skierkowską i Bożenę Wesołowską-Liberacką – piosenka Marka Grechuty „Dni, których nie znamy” w nieco innej aranżacji. Chwilę później na oczach widowni obył się pokaz musztry paradnej.

Ważną chwilą dla całej szkolnej społeczności było wręczenie medali pamiątkowych Pro Masovia, które marszałek Adam Struzik przyznał zarówno Zespołowi Szkół STO w Raciążu, jak i założycielowi i emerytowanemu dyrektorowi placówki Andrzejowi Nizielskiemu. Medale, pamiątkowe dyplomy oraz listy gratulacyjne na ręce dyrektorów Damiana Szcześniewskiego, Marka Mikołajewskiego oraz Andrzeja Nizielskiego złożyli reprezentujący marszałka województwa Paweł Obermeyer i Jacek Ryziński oraz burmistrz Mariusz Godlewski. Dyrektor-emeryt otrzymał również z rąk obecnie kierujących placówką kosz z kwiatami, po wręczeniu którego nie krył swego wzruszenia. 

Końcowym akcentem uroczystości było wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz medali w podziękowaniu za wsparcie, współpracę i budowanie wizerunku szkoły. 

WIĘCEJ ZDJĘĆ W FOTO-GALERII PONIŻEJ.

REKLAMA

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

jak dobrze zejak dobrze ze

0 1

poświęcona 🤣🤣🤣 11:54, 01.11.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%