Zamknij
REKLAMA

17. Dni Patrona Miasta św. Michała Archanioła. Jarmark św. Michała Archanioła - powrót do korzeni. Festiwal Sztuki Ludowej

10.36, 15.09.2022 Promocja
Pomnik patrona miasta na płońskim rynku [fot.: zbiory UM Płońsk]

W niedzielę, 25 września zapraszamy na  główne obchody  17. Dni Patrona Miasta św. Michała Archanioła. Od godz. 13.00 na Jarmarku św. Michała będzie można nabyć wyroby rękodzielnicze lokalnych twórców, m. in. ceramikę, rzeźby w drewnie, wyroby kowalstwa artystycznego, biżuterię, obrazy  i wiele innych. 

W tym dniu zaprezentują się uczniowie płońskich szkół i przedszkoli, Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Con Grazia” wraz z Mażoretkami, a od godz. 16.00 zapraszamy na koncerty w folkowo-rokowym stylu. Wystąpi olsztyński zespół HORPYNA, który gra muzykę z pogranicza ukraińskiego folk-rocka przeplatanego autorskimi kompozycjami oraz FUTURE FOLK wykonujący elektroniczną muzykę taneczną z gatunku drum'n'bass i dubstep z wpływami folku góralskiego.

Nie zabraknie również innych atrakcji m. in. pokazy tańców dawnych, czy też bicia okolicznościowej monety.

"Jarmark św. Michała Archanioła - powrót do korzeni. Festiwal Sztuki Ludowej" to kolejne wydarzenie kulturalno-edukacyjne realizowane w ramach projektu pn. „Poprawa dostępności do zasobów kultury w Płońsku” dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura”.

Organizatorzy wydarzeń: Miejskie Centrum Kultury Płońsk, Urząd Miasta Płońsk w partnerstwie z University College for Green Development z Bryne w Norwegii. Współpraca: Hotel Martex w Płońsku. Patronat medialny: Radio Płońsk, gazety lokalne; Płońszczak i Extra Płońsk oraz portal internetowy Płońsk w Sieci.

Szczegóły wrześniowych dni patrona i jarmarku również na plakacie poniżej. 

(PROMOCJA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%