Zamknij
REKLAMA

Wychowanie przez sport. Za nami Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej [FOTO-VIDEO]

08:35, 06.06.2021 | D.T
Skomentuj Igrzyska Salezjańskie były pierwszą tego typu imprezą w gminie Czerwińsk nad Wisłą, która podjęła się współorganizowania spotkania, a nasz portal objął je patronatem medialnym [Foto: Łukasz Wielechowski]
REKLAMA

Młodzież z czterech województw uczestniczyła w sobotnich XXVI Inspektorialnych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej w Czerwińsku nad Wisłą. Młodzi sportowcy podzieleni na trzy grupy wiekowe rywalizowali na boiskach w duchu wychowania salezjańskiego: radości, przyjaźni solidarności i dobra. Do zawodów przystąpiło ponad 300 zawodników. 

Rywalizacja odbywała się na terenie trzech gmin: Czerwińsk, Naruszewo oraz Wyszogród, gdzie młodzi grali w piłkę nożną, tenisa stołowego, koszykówkę oraz siatkówkę. Dla młodych sportowców liczyła się możliwość zaprezentowania oraz spotkanie z innymi zawodnikami.

Igrzyska były doskonałą okazją do wychowania, integracji, zabawy oraz rozwiania pasji sportowych wśród młodzieży, która przez ostatnie miesiące ze względu na nauczanie zdalne nie uczestniczyła w tradycyjnych lekcjach wychowania fizycznego.

– Jest to odpowiedź na te dzisiejsze czasy, aby poprzez sport poprzez zabawę, igrzyska rozwijać się, ale też kształtować piękne postawy fair play, przebaczenia i przede wszystkim przyjaźni i bycia razem - przyznawał ks. dr Tadeusz Jarecki SDB, inspektor inspektorii warszawskiej salezjanów. – To jest takie pierwsze większe spotkanie kiedy widzimy młodzież razem. Jak patrzy się na młodzież, powiedzmy na tę chęć kontaktu z kolegami, koleżankami, to jest to jest dla mnie ogromną radością i myślę, że to jest największy sukces tego spotkania - dodawał ks. Edmund Pleń SDB, krajowy duszpasterz sportowców.

– Ciężko pracowaliśmy na to, żeby ładnie się tutaj zaprezentować, ale aspekt sportowy to nie wszystko. Dla nas liczy się przede wszystkim super atmosfera, super ludzie, żeby było po prostu fajnie, żeby każdy się tu dobrze czuł - mówił Daniel Biernat ze Stowarzyszenia Lokalnego Salezjańskiej Organizacji Sportowej Salos „Wiślanie”, głównego organizatora sportowego wydarzenia.

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z IMPREZY ZNAJDZIECIE PONIŻEJ.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%