Zamknij
REKLAMA

Jestem zadowolony, bo tak mocno dotychczas jeszcze nie rozpocząłem sezonu (...) - D. Trzaska o starcie na Akademickich Mistrzostwach Polski

14:01, 24.05.2021 | D.T.
Skomentuj Damian Trzaska na podium zawodów w Bielsku Białej (pierwszy od prawej) [Foto: zbiory prywatne]
REKLAMA

Powody do radości ma Damian Trzaska, sprinter MKS Bank BS Płońsk. 21-latek w weekend podczas Akademickich Mistrzostw Polski wybiegał dwa brązowe medale na dystansach 100 i 200 metrów. Tym samym spełnił minima na lekkoatletyczny czempionat Starego Kontynentu do lat 23.  

Damian na zawodach w Bielsku Białej reprezentował Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. - To fajne sportowe wydarzenie z tego względu, że można spotkać i poznać się z innymi studentami - mówi zawodnik MKS-u, który opowiedział nam o swoich ostatnich startach i planach.

.

- W sobotę mieliśmy startować w eliminacjach przed południem, ale niestety warunki pogodowe na to nie pozwoliły, więc organizator przełożył termin naszego biegu na popołudnie, co uważam za dobry ruch. Już w eliminacjach na 'setkę" zrobiłem życiówkę - 10,48 (rekord płońskiego klubu i pierwsze miejsce w ramach uczelni - red.), a po godzinie był już finał, w którym udało mi się wywalczyć brązowy medal. Rezultat podobny jak w eliminacjach, tyle że wiatr był już większy - relacjonuje 21-letni biegacz. - W niedzielę czekał mnie bieg na 200 metrów. Byłem już trochę zmęczony, bo jestem też na dość ciężkim treningu, dopiero będę z niego schodził, ale, mimo tego, zakręciłem się przy swojej życiówce - 21.09 - wskazuje podopieczny trenera Zbigniewa Majewskiego. - Jestem bardzo zadowolony, bo tak mocno jeszcze swojego sezonu nigdy nie rozpoczynałem, do tego zrobiłem dwa minima na ME U-23. Ta impreza miała odbyć się w Norwegii, ale wiemy już, że ten kraj zrezygnował z organizacji mistrzostw.  Tak więc najprawdopodobniej poczekamy do zakończenia igrzysk w Tokio.

Damian Trzaska na mistrzostwach Europy U-23 chciałby dostać się do finału biegu na 200 metrów. - Taki byłby mój główny cel - kończy nasz sprinter.

(D.T.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%