Zamknij
REKLAMA

Ola Cieszewska mistrzynią Polski w rzucie dyskiem!

16.48, 24.09.2022 RED Aktualizacja: 17.15, 24.09.2022
Skomentuj Aleksandra Cieszewska mistrzynią Polski U16 w rzucie dyskiem. Medal płońszczance wręczył dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą i wychowanek naszego klubu Tomasz Majewski [fot.: zbiory klubowe]
REKLAMA

Świetne informacje napłynęły do nas z Lublina, gdzie trwają lekkoatletyczne mistrzostwa Polski młodzików i młodziczek. 14-letnia Aleksandra Cieszewska, uczennica SP nr 4 w Płońsku, sięgnęła po złoty medal w konkursie rzutu dyskiem. - Ola wytrzymała presję. To był rewelacyjny występ w wykonaniu naszej zawodniczki - komentuje na gorąco Zbigniew Wiśniewski, trener reprezentantki MKS-u Bank BS Płońsk.  

Wynik młodej dyskobolki z Płońska 42.61 jest jej nowym rekordem życiowym, a zarazem rekordem naszego klubu i najlepszym rezultatem w Polsce w tej kategorii wiekowej. 

Ola na zawody jechała z drugim wynikiem w kraju. - W finałowym konkursie poprawiła życiówkę o prawie dwa metry, a rekordowy wyniki uzyskała ostatnim rzutem. Od czwartej kolejki wyszła na prowadzenie, którego już nie oddała do końca. Żadna z konkurentek do medalu nie przekroczyła granicy 40 metrów - dodaje Zbigniew Wiśniewski, szkoleniowiec Aleksandry Cieszewskiej, która również oceniła dla nas swój kapitalny start.

- To moje największe z dotychczasowych osiągnięć w przygodzie z lekkoatletyką. Na początku towarzyszył mi lekki stres, ale z czasem poszło gładko. Wierzyłam, że mogę być w czołówce i to zadanie zrealizowałam - stwierdza utalentowana zawodniczka, która, jak przyznaje, ostrzy sobie również apetyt na medal w niedzielnym konkursie pchnięcia kulą (ma czwarty rankingowy wynik w kraju - przyp. red.).  

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

jaja

8 0

Gratulacje, Olu! Tak trzymaj! 20:36, 24.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%