Zamknij
REKLAMA

Ukraińcy najlepsi na turnieju w Karolinowie. Tynkpol przegrywa na karne [FOTO-VIDEO]

19:41, 09.09.2019 | Krystian Jobski
Skomentuj Pogoda nie stanowiła przeszkody dla piłkarzy, którzy toczyli zaciekłą rywalizację na boisku w Karolinowie o Puchar Wójta Gminy Załuski [Foto: Krystian Jobski]
REKLAMA

Od czasu objęcia funkcji wójta przez Kamila Koprowskiego imprezy sportowe powoli stają się wizytówką gminy Załuski. Turnieje tenisa stołowego, siatkówki oraz piłki nożnej przyciągają coraz większą rzeszę mieszkańców. Nie inaczej było w minioną niedzielę. Na boisku piłkarskim w Karolinowie spotkali się amatorzy piłki kopanej, aby rozegrać Turniej o Puchar Wójta Gminy Załuski. Do rywalizacji, mimo kiepskiej pogody, przystąpiło osiem drużyn.

W tym samym czasie na płońskim ''Orliku" spotykają się ledwie trzy zespoły, a organizatorzy odwołują zawody ze względu na złe warunki atmosferyczne.

Po zaciętej rywalizacji, która przebiegała w strugach deszczu, w fazie pucharowej znalazły się ekipy Tynkpolu, Ukrainy, Karolinowo Team oraz Uzurpatora Kondrajec. Ostatni z wymienionych zespołów bronił tytułu wywalczonego przed rokiem na boisku w Stróżewie.

W pierwszym półfinale Tynkpol pokonał minimalnie - 1:0 - zespół gospodarzy. Drugi mecz dostarczył zgromadzonym kibicom zdecydowanie więcej emocji. W regulaminowym czasie gry był remis 2:2, tak więc sędzia Marek Mikołajewski zarządził konkurs rzutów karnych. Skuteczniejsi okazali się zawodnicy zza wschodniej granicy, na co dzień pracujący w jednym z zakładów na terenie gminy Załuski. Jak się później okazało, był to tylko przedsmak tego co czekało nas w wielkim finale.  

Tynkpol to doświadczony zespół, od kilku lat z sukcesami startujący w piłkarskich turniejach naszego regionu. Drużyna dowodzona przez Ireneusza Kamińskiego uchodziła za faworyta decydującego starcia. Rywalom, drużynie Ukrainy podczas całej rywalizacji nie można było odmówić dwóch rzeczy: zaangażowania i ambicji.  Dla tego teamu nie było piłek straconych. Finał również zakończył się remisem, tak więc o tytule zadecydowała seria ''jedenastek". Pomimo że w bramce Tynkpolu Sławomir Klimkowski dwoił się i troił, nie przyniosło to zamierzonego efektu. Emil Wachol w decydującym momencie trafia w poprzeczkę i główne trofeum trafia w ręce drużyny ukraińskiej.

Najlepszym strzelcem rozgrywek został Parii Andrii, a najlepszym bramkarzem okrzyknięto Pawła Stefańskiego z Uzurpatora Kondrajec.

Gdy emocje już opadły, porozmawialiśmy z pomysłodawcą futbolowego przedsięwzięcia, wójtem Kamilem Koprowskim.

Więcej zdjęć z turnieju znajdziecie poniżej. 

 

(Krystian Jobski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA