Zamknij
REKLAMA

Gladiatorzy czasowo do Arcelina. Wójt Jarosławski o boiskowym obrazie w Słoszewie

19:24, 03.09.2019 | DT
REKLAMA
Skomentuj
Z prawej wójt Aleksander Jarosławski daje znak do rozpoczęcia meczu na otwieranym dopiero co boisku w Arcelinie. Z lewej murawa w Słoszewie, która, jak zapewnia włodarz gminy, na 22 września będzie gotowa [Foto: Redakcja]

W poniedziałek na naszym fan page'u posypały się gromy w stronę nowego boiska w Słoszewie, na którym swe mecze mają rozgrywać piłkarze Gladiatora. Zdaniem Internautów, stan murawy pozostawia wiele do życzenia. Masakra, dramat, kartoflisko - padają takie określania. Tymczasem wójt gminy Płońsk studzi emocje i apeluje, aby nie robić afery, bo, jak przyznaje, Gmina nadal pracuje, aby przygotować boisko do B-klasowego sezonu. 

We wtorek rozmawialiśmy z Aleksandrem Jarosławskim, który twierdzi, że obserwuje stan boiska, ale obserwował też wspomniane komentarze na facebook'owym profilu Płońsk w Sieci. - Tam nie jest tak źle, a na razie prace modernizacyjne prowadzone są dookoła. W tym tygodniu montowane są barierki i siedziska, a potem będziemy się brali za murawę - tłumaczy gospodarz płońskiej gminy. 

Oznacza to ni mniej, ni więcej, że na najbliższe spotkania Gladiatorzy będą zmuszeni wybrać się do Arcelina. - Powiedziałem, że weryfikację dostał Arcelin, więc tam można na razie grać na czas pracy nad boiskiem w Słoszewie. - To nie są stadiony świata, będzie dobrze, jeszcze trochę cierpliwości. Zawodnicy nie mieli gdzie grać, teraz będą mieli. Na razie jest B klasa jak będzie okręgówka to będzie lustro. My zapewniamy to, co chcą, wszystkie koszty ponosi gmina, a dodam, że do boiska, które jest tam zrobione, gmina nie dołożyła złotówki. 

Co do komentarzy odnośnie wody, która zalega na murawie oraz o żartach dotyczących roślinności na niej rosnącej, Aleksander Jarosławski powiedział nam: - Powinno się zmieszać ciężką ziemię z ziarnistym piaskiem, którego jest za mało, to fakt, stąd woda dłużej spływa. Zmieni się to kiedy trawa już całkiem wyrośnie, wtedy efekt będzie jak w Arcelinie. Potrzeba więc czasu - ocenia. - Naszym celem jest, aby trawa podrosła, więc całą noc jest podlewana, potem przykosimy ją i pójdzie wałowanie. Dlatego wyrastają różne rośliny. Celowo chcemy, aby to powyrastało. Będziemy pryskać chwasty wielokwiatowe - stwierdza dalej wójt.  

Aleksander Jarosławski oficjalne otwarcie boiska w Słoszewie planuje na 22 września.  - Obraz będzie się zmieniał, a za tydzień będzie już całkiem inny. Obiekt będzie naprawdę dobry i przygotowany do gry. Największy problem będziemy mieli dopiero w przyszłym roku, kiedy będzie chodziło dodatkowo o ogrodzenie. W okolicy jest zasiana kukurydza, stąd obawiamy się dzików. Dofinansowanie nie obejmowało ogrodzenia. Na działce, gdzie była prowadzona inwestycja, żadnych prac nie powinno być wykonywanych, słyszymy - kończy wójt. 

 

(DT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

O człowiekuO człowieku

1 3

Panie Wójcie jeżeli tuż przed otwarciem boiska okazuje się, że nie można go już ogrodzić to brzmi jak jakiś absurd ale rozumiem, że takie są wytyczne UE. Jeżeli Gmina już tyle lat o tym wiedziała to tak trudno było wygospodarować troszkę środków żeby ogrodzić boisko zwykłą siatką, tym bardziej, że jak Pan Wójt twierdzi, że gmina do boiska nie dołożyła ani złotówki... Boisko jest w szczerym polu więc prawdopodobieństwo wejścia tam dzików jest ogromne. Jak się tak stanie to co wtedy powie Pan Wójt?? 21:47, 03.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AnonimaAnonima

0 1

Panie Wojcie, w Arcelinie przy najmniejszym deszczu zamienia się w bajoro. Proponuje wejść tam w swoich cichobiegach po najmniejszym deszczu. Pozdrawiam 12:29, 04.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zyxzyx

4 0

nie było boiska źle, jest boisko jeszcze gorzej.. ludzie! dogodzić wam ciężko! 13:22, 04.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PanjPanj

1 0

Banda kopaczy a wymagania jakby to był zespół z ligi mistrzów...
12:42, 09.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone