Zamknij
REKLAMA

Świetnie! Nowe Miasto otwiera się na darta

18.49, 08.08.2022 RED Aktualizacja: 20.17, 08.08.2022
Skomentuj Na starcie zawodów stanęło 28 zawodników [fot.: zbiory organizatora]
REKLAMA

Krzysztofa Kowalczyka do tej pory znaliśmy od strony piłkarskiej, lecz prezes LZS Sony Nowe Miasto daje się poznać również jako zapalony darter, który ostatnio zorganizował w sali WOK turniej Dart Cup Nowe Miasto 2022. 

Nowe Miasto staje się powiatową kolebką gry w darta, o czym może świadczyć sobotni, pierwszy Dart Cup, z udziałem aż 28 zawodników z różnych zakątków Mazowsza; z okolic Płocka, Warszawy, Wyszkowa, Legionowa, Nowego Dworu Maz. 13 reprezentantów miał powiat płoński.

Po uroczystym otwarciu turnieju przez burmistrza Nowego Miasta Sławomira Zalewskiego, przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Nowe Miasto Marka Calińskiego i prezesa Sony Krzysztofa Kowalczyka, nastąpiło losowanie grup, po czym zawodnicy ruszyli rzucać do tarcz według ustalonej kolejności

Pojedyncza rozgrywka, inaczej „leg” jest pojedynkiem między dwoma zawodnikami, którzy na przemian wykonują po trzy rzuty do tarczy. Wygrywa zawodnik, który pierwszy osiągnie założoną liczbę punktów - 501, przy czym punkty „odlicza się od tyłu” od 501 aż do 0. W odmianie „double out” ostatni rzut musi trafić bezpośrednio w podwójne pole, np. jeśli pozostało nam do zamknięcia 32, to celujemy w podwójne 16, itp.

[ZT]10928[/ZT]

Lotki szybowały i trafiały do tarczy, w pożądane przez graczy pola, przez kilka godzin. Wreszcie w finale turnieju Dart Cup Nowe Miasto 22 spotkali się bardzo dobrzy znajomi z NEO TOOLS, czyli Kamil Caliński i Jerzy Kobylarz.

- Pojedynek stał na bardzo wysokim poziomie jak na amatorski turniej ze średnią końcową obu zawodników bliską 70 punktów na trzy rzuty. Wynik końcowy tego widowiska to 7:2 dla rewelacyjnie tego dnia dysponowanego Kamila Calińskiego, który mógł się pochwalić w tym meczu bardzo wysoką średnią zamknięcia na podwójnych, wynoszącą 46%. Ponadto obaj zawodnicy zaliczyli po jednym maksie, czyli 180 w trzech rzutach. Warto jeszcze powiedzieć, że zwycięzca turnieju głównego pochodzi z Nowego Miasta, gdzie się wychował i tym samym można powiedzieć, że wygrał u siebie - mówi Krzysztof Kowalczyk

Zaraz potem odbyła się ceremonia wręczenia nagród, które wręczał Marek Caliński, przewodniczący Rady Miasta i Gminy w Nowym Mieście i zamknięcia turnieju, na której głos zabrał także zwycięzca rozgrywek, nie szczędząc pochwał dla zawodników i organizatorów. 

Prezes Sony dodał, że była to wyśmienita okazja do podpatrzenia przez początkujących zawodników jak rzucają ci bardziej doświadczeni oraz, że jest znacznie bogatszy o doświadczenie w organizacji tego typu rozgrywek i zapowiedział kolejny turniej po zakończeniu sezonu piłkarskiego Sony Nowe Miasto. - Na pewno będziemy grali dalej i rozwijali tę pasjonującą grę na naszym terenie! - dodaje prezes Kowalczyk. 

(RED)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Łii tam Łii tam

4 0

a Płońsk otwiera się na muzykowanie na tarasie ... 🤣🤣🤣🤣 20:59, 08.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AnnaAnna

0 0

Płońsk może brać przykład! 10:41, 30.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%