Zamknij
REKLAMA

PIH: godziny dla seniorów są nietrafione

10:27, 13.10.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Jak powiedział PAP wiceprezes Polskiej Izby Handlu Maciej Ptaszyński, już wiosną Izba wskazywała, że jakkolwiek idea chronienia seniorów jest słuszna, to w praktyce godziny przeznaczone dla nich to "rozwiązanie absolutnie nietrafione".

Godziny dla seniorów są nietrafione, o czym przekonaliśmy się wiosną - ocenił wiceprezes Polskiej Izby Handlu Maciej Ptaszyński. Jak wyjaśnił, osoby starsze i tak robią zakupy w różnym czasie, a podczas wiosennego lockdownu sklepy między 10 a 12 były niemal puste.

"Osoby starsze i tak robią zakupy w różnym czasie, a sklepy między 10 a 12 były niemal puste. Natomiast po godzinie 12 w rezultacie tworzyły w nich kolejki, a jak wiemy tłok w czasie pandemii nie jest pożądany" - wyjaśnił.

Jak dodał, są też miejsca, gdzie klientami są głównie młodsi ludzie np. centra biurowe miast, nowe osiedla, tam - w jego opinii w czasie czasie godzin dla seniorów, placówki handlowe mogą się właściwie zamknąć. "A zauważmy, że dzisiaj nie mamy takiego silnego lockdownu i wielu czynnych zawodowo ludzi musi normalnie funkcjonować i w rezultacie wykorzystać przysługujące im przerwy w pracy - wskazał.

Według Ptaszyńskiego, brak klientów przez dwie godziny każdego dnia to straty dla przedsiębiorców, a co za tym idzie to także straty dla budżetu państwa z tytułu braku wpływu podatków. Przypomniał, że wiosną firmy zwracały również uwagę na to, że takie rozwiązanie sprzyja powstawaniu konfliktów. "Nie każdy klient chce się dostosować i ekspedienci muszą wypraszać młodsze osoby. Jest to kłopotliwe zwłaszcza w małych placówkach, gdzie nie ma ochrony" - wskazał.

Polska Izba Handlu jest branżową izbą gospodarczą handlu detalicznego, działa od 1997 roku. Zrzesza około 30 tys. sklepów, hurtowni spożywczych i drogeryjnych oraz firmy z otoczenia FMCG i firmy usługowe.

W ub. tygodniu na konferencji prasowej premier Mateusz Morawieckie poinformował, że zapadła decyzja o wprowadzeniu od czwartku 15 października br. godzin dla seniorów w aptekach, sklepach i drogeriach. Czas dla seniorów obowiązywał będzie w godzinach od 10 do 12. (PAP)

autor: Longina Grzegórska-Szpyt

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

MartaMarta

1 0

Przecież dziadki są przyzwyczajeni chodzić do sklepu rano, najpóźniej do 9-tej a zazwyczaj to już o 7:00 stoją pod sklepem. Tak ten pomysł jak i większość jest nietrafiony. 12:23, 13.10.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KingaKinga

1 0

Mądre słowa. Byłam na zakupach i było bardzo dużo staruszków w maskach na brodzie bo co tam zakładać na nos i drepczących w koło regałów z pustymi wózkami. Raz na tydzień niech robią zakupy a na spacerki to las, pole, park. Mają wyznaczony czas to wówczas niech robią zakupy jak sklepy puste i czekają na nich. Żenada i złośliwość starszyzny. Szanujmy się nawzajem... 16:25, 17.10.2020


888888

0 0

Przecież senior w tym kraju jest tak zarobiony, że na nic nie ma czasu. Przede wszystkim na dostosowanie się do godzin w sklepach. 14:33, 23.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GhhffGhhff

0 0

Stoje w aptece ledwo z bolu godz dla seniorow juz mysle podejsc do kasy, a tu senior pelen energi prosto z marszu wpalowal sie i ma w d....w tym momencie to bardziej ja potrzebowalam tego leku dodam ze nie bylam sama mlodsza i jakos sie wczesniej nikt nie wpychal 21:38, 24.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA