Zamknij
REKLAMA

Targi pracy w Płońsku po raz pierwszy i pewnie nie ostatni [FOTO]

20:24, 27.02.2020 | DT
Skomentuj Frekwencja na płońskich targach pracy dopisała [Foto: DT]
REKLAMA

''Rynek pracy dostępny dla wszystkich" pod takim hasłem przebiegły w ostatni czwartek lutego I Targi Pracy organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Płońsku. Wydarzenie kierowane głównie do osób bezrobotnych oraz pracodawców, cieszyło się sporym zainteresowaniem. - Owocnych spotkań i rozmów przy stoiskach, które zakończą się zatrudnieniem - trafnie życzył w hali sportowej wicestarosta Krzysztof Wrzesiński. 

Inauguracja płońskich targów pracy wytyczyła być może kierunek na następne tego typu przedsięwzięcia. Obecni na spotkaniu zgodnie podkreślali, że impreza, patrząc choćby tylko na samą frekwencję, spełniła oczekiwania i trafiła w potrzeby społeczne związane z rynkiem pracy, co powinno stanowić dobrą praktykę w kolejnych latach. 

Symboliczną wstęgę w kolorze nadziei, nadziei, która przecież musi towarzyszyć każdego dnia osobie bezrobotnej, wierzącej w znalezienie dla siebie pracy, przecinali: starostowie Powiatu Płońskiego - Elżbieta Wiśniewska i Krzysztof Wrzesiński, Agnieszka Nec, dyrektor płońskiego PUP, przewodniczący Rady Powiatu Płońskiego Dariusz Żelasko oraz Artur Pozorek, pełniący obowiązki wicedyrektora ds. Usług Rynku Pracy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie. 

- Cieszymy się, że to spotkanie zintegrowało całą społeczność powiatu płońskiego i nie tylko naszego powiatu - zaznaczała starosta Elżbieta Wiśniewska. A wśród zainteresowanych targami byli: przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz Powiatowych Urzędów Pracy z terenu Mazowsza, reprezentanci pracodawców, uczelni wyższych, organizacje pozarządowe z naszego terenu, przedstawiciele instytucji gminych powiatowych i miejskich oraz ci, którym dedykowano ofertę targową: osoby poszukujące pracy i absolwenci szkół. 

- Rynek pracy nieustannie zmienia się i nakłada zarówno na pracodawców jak i pracowników nowe wyzwania. Tylko spojrzenie i myślenie długofalowe, procesowe, kompleksowe w kwestiach pracy i zatrudnienia, w tym zatrudniania cudzoziemców, ale także osób niepełnosprawnych, pozwoli na wypracowanie rozwiązań systemowych. Niezwykle ważna jest wymiana doświadczeń między urzędami pracy - stwierdzała starosta Powiatu Płońskiego.  

''Smacznego" życzyła Gmina Baboszewo! 

Odnośnie niepełnosprawnych, wicestarosta Krzysztof Wrzesiński przypomniał o idei powstania Centrum Aktywności i Usług Społecznych w Płońsku, w budynku po byłej siedzibie straży pożarnej. - Wspieranie podmiotów ekonomii społecznej przez nasz powiat zaprocentuje tym, że w najbliższych latach osoby niepełnosprawne znajdą tam zatrudnienie - przyznawał Wrzesiński. - Wspólnie robimy dobre rzeczy z pożytkiem dla lokalnej społeczności - dodawał szef rady powiatu Dariusz Żelasko. 

Kiedy wystawcy odpowiadali na pytania zwiedzających stoiska i przedstawiali swoje oferty, pracownicy naszego PUP-u opowiadali o usługach i instrumentach rynku pracy, o europejskich programach, dzięki którym są one finansowane, o Krajowym Funduszu Szkoleniowym oraz o procedurach zatrudniania cudzoziemców.  

Więcej zdjęć z czwartkowego wydarzenia znajdziecie poniżej. 

 

(DT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (8)

JacekJacek

9 0

A były oferty za średnią krajową ? 07:30, 28.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

oolool

7 5

Rynek pracy w Płońsku ? Jakiś żart. No, może dla tych geniuszy po chodkowskiej. 08:58, 28.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Aha.Aha.

4 5

Czyli zaliczasz się do entelygencyi siedzącej całymi dniami przed laptopem na utrzymaniu mamusi.
...bo jak to mówią nie ma pracy dla ludzi z twoim wykształceniem. 13:41, 28.02.2020


krysiatuchałowakrysiatuchałowa

9 0

Na tym spotkaniu zabrakło bezrobotnych. Nikt nic o nim nie wiedział. 11:42, 28.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

.............. ..............

5 1

Bezrobotni byli w PUP podpisać listę, ale Pań przyjmujących podpisy nie było ponieważ były na targach. Zgadzam się z tym, że bezrobotny ma czas i może przyjść "jutro", ale że jest to lekceważenie petenta, to nie mam wątpliwości. 13:58, 28.02.2020


NN

4 2

Kolejne spotkanie z cyklu jak pisać CV i dokumenty aplikacyjne
A co z osobami niepełnosprawnymi posiadającymi orzeczenie o niepełnosprawności dawną trzecią grupę a do tego że schorzeniami neurologicznymi (06E)- gdy tylko pracodawca z zpchr spojrzy na symbol choroy nie chce tej osoby zatrudnić , chyba że ma rentę bo tak to w Płońsku nie chcą takich osób zatrudniać a jeżeli już to tylko żeby uprawiać praktykę martwych dusz . Każda grupa jest dobra do tego typu celu. Obecna władza ma gdzieś takie osoby i jednocześnie rzuca im kłody pod nogi likwikując pks a teren po nim sprzedaje . Jest wiele przykładów z Polski że miasto przejejmuje byłe pksy i nimi zarządza Mimo że jesteśmy 21w to nie każdy może mieć
samochód - to nie jest dobra władza tylko biznesmen który dba o wygląd miasta robiąc te same rzeczy po n razy , najgorzej jest jak taka osoba nie ma znajomości wtedy taka osoba popada w depresję i rozwiązanie jest tylko jedne - klasyczne metody czytaj samobójstwo i inne
Przyszedł czas aby panująca władza zadbała o takie osoby tworząc jako miasto odpowiednie zakłady dla takich osób a do tego pracodawcy nie też mieją na uwadze fakt że nie każdy będzie miał takie predyspozycje jakie chcą

12:20, 28.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

J@CEK[email protected]

4 1

No urzędnicy dopisali !!!!!! 14:38, 28.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

I młodzieżI młodzież

3 0

Spędzono że szkół. 14:20, 29.02.2020


REKLAMA
REKLAMA