Zamknij

Weryfikacja klienta ? jak to odbywa się w firmach pożyczkowych?

00:00, 06.09.2019 artykuł sponsorowany
Skomentuj

Darmowa chwilówka to doskonała alternatywa dla pożyczki z banku, szczególnie wówczas, gdy potrzebna jest stosunkowo niewielka kwota. Jesteś zainteresowany ofertą firm pożyczkowych? Przed złożeniem wniosku sprawdź, jak wygląda proces weryfikacji klienta. Na co trzeba się przygotować?

Czym jest weryfikacja klienta?

Składając wniosek o pożyczkę, klient podaje swoje dane osobowe. Weryfikacja klienta to nic innego jak sprawdzenie, czy zawarte przez niego w formularzu informacje są prawdziwe.

Pożyczkodawcy sprawdzają klientów na kilka sposobów. Weryfikacja może odbywać się poprzez:

  • okazanie przez klienta dowodu osobistego. Ten sposób stosują firmy pożyczkowe, które mają stacjonarne punkty obsługi klienta;
  • wykonanie przez klienta przelewu bankowego lub skorzystanie ze specjalnej aplikacji. Z tego rozwiązania korzystają firmy pożyczkowe oferujące pożyczki online;
  • rozmowę telefoniczną. Najczęściej jest to uzupełnienie weryfikacji, która odbyła się w punkcie obsługi klienta lub po złożeniu przez klienta wniosku o pożyczkę online.

Sprawdzenie danych klienta pozwala firmie pożyczkowej ograniczyć liczbę wyłudzeń pożyczek. Z drugiej strony dzięki potwierdzeniu tożsamości pożyczkobiorcy firma może skutecznie dochodzić od niego zwrotu środków, gdyby nie spłacił on pożyczki.

Przelew weryfikacyjny – jego wysokość ma znaczenie

Składasz wniosek o pożyczkę na stronie internetowej pożyczkodawcy? Bardzo prawdopodobne, że będziesz musiał wykonać przelew weryfikacyjny. Zlecenia takiej dyspozycji wymaga wiele firm pożyczkowych, np. NetCredit czy Ferratum Money. Z ofertami wymienionych pożyczkodawców można zapoznać się na stronie: finance43.com/pl/.

Najczęściej przelew weryfikacyjny opiewa na kwotę 1 gr, chociaż niektóre firmy wymagają przelania 1 zł. Wyższe kwoty powinny wzbudzić podejrzenia – bardzo prawdopodobne, że pożyczkodawca nie ma na celu udzielenia pożyczki.

Jak wykonać przelew weryfikacyjny? To proste – po wypełnieniu formularza na stronie internetowej, klient jest automatycznie przenoszony na stronę banku, w którym ma konto. Po zalogowaniu się do konta, wystarczy wydać dyspozycję przelewu.

Aplikacje – alternatywa dla przelewu weryfikacyjnego

Mimo że uczciwe firmy pożyczkowe nie wymagają przelania dużej kwoty tytułem przelewu weryfikacyjnego, to niekiedy rachunek bankowy klienta może być „wyczyszczony”. W takiej sytuacji warto skorzystać z alternatywnego rozwiązania – weryfikacji za pośrednictwem specjalnej aplikacji. Porównywarka działająca pod adresem kreditus.eu/pl/ uwzględnia firmy korzystające z narzędzi typu Instantor (NetCredit czy Wandoo).

Jak działają aplikacje przeznaczone do weryfikacji tożsamości klienta? Wystarczy, że klient zaloguje się na swój rachunek bankowy, a aplikacja pobierze jego dane osobowe i porówna z zawartymi w formularzu. Dane osobowe klientów są przy tym bezpieczne – nie są udostępniane osobom trzecim, a procedura ich porównania odbywa się automatycznie.

Nie tylko koszty świadczą o atrakcyjności pożyczki

Osoby, które sięgają po pożyczki online, najczęściej potrzebują dodatkowych środków pilnie, czyli od ręki. Dzięki temu, że procedura rozpatrzenia wniosku odbywa się zdalnie, klient może liczyć, że przelew zostanie wysłany na jego rachunek bankowy w ciągu deklarowanych przez pożyczkodawcę 15 minut. Czasem jednak czas oczekiwania na pieniądze się wydłuża. Dlaczego?

Pomijając błędy, które mogą występować w formularzu, warto pamiętać, że niektóre firmy pożyczkowe sprawdzają również bazy gromadzące informacje o zadłużeniu osób fizycznych, np. BIK. W takiej sytuacji wydanie decyzji kredytowej również może się wydłużyć. Z tego względu przy wyborze pożyczkodawcy warto zwrócić uwagę zarówno na sposób weryfikacji tożsamości, jak i historii kredytowej.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%