Zamknij
REKLAMA

Mobilis zamyka wszystkie PKS-y: Ostróda, Mława, Mrągowo

11:09, 21.06.2019 | za info transport-publiczny.pl
REKLAMA
Skomentuj
W marcu ubiegłego roku podjęta została decyzja o likwidacji całego oddziału PKS Ciechanów, którego filią był Płońsk [Foto: Redakcja/Zdjęcie ilustracyjne]

W piątek działalność przewozową kończy PKS Ostróda, wraz z końcem czerwca – PKS Mława, a miesiąc później – PKS Mrągowo. W ciągu roku Mobilis zamknął wszystkie swoje przedsiębiorstwa komunikacji regionalnej i dalekobieżnej. Tłumaczy, że rynek jest coraz trudniejszy, bo pasażerów cały czas ubywa.

Jeszcze w listopadzie zeszłego roku grupa Mobilis informowała nas, że mimo likwidacji części swoich spółek wywodzących się z dawnej Krajowej Państwowej Komunikacji Samochodowej koncern nie wycofa się całkowicie z rynku przewozów regionalnych i dalekobieżnych. Przetrwać miały bowiem dwa najprężniejsze PKS-y: w Mławie i Ostródzie. Tymczasem, jak czytamy w krótkim komunikacie zamieszczonym na łamach strony internetowej przewoźnika z Ostródy, zakończy on wykonywanie komunikacji regularnej już 21 czerwca.

Główny powód likwidacji tego przedsiębiorstwa, jaki wskazuje Mobilis, to „trudna sytuacja rynkowa”. Koncern zwraca także uwagę, że z roku na rok liczba pasażerów korzystających z usług przewoźnika malała w stopniu, który został określony w przesłanej nam informacji jako „drastyczny”. – W związku z tym, mimo wprowadzonych optymalizacji operacyjnych, nasz model biznesowy pozostawał długoterminowo nierentowny – konkludują przedstawiciele Mobilisu. 

Lista spółek PKS w rękach Mobilisu była długa. Koncern jest nadal właścicielem PKS Bartoszyce, PKS Ciechanów, PKS Mińsk Mazowiecki, PKS Ostrołęka, PKS Płock, PKS Piotrków Trybunalski i PKS Przasnysz (wszystkie w likwidacji, działalność przewozowa do 2018 r.) oraz PKS Mława (w likwidacji, działalność przewozowa do 30 czerwca tego roku), PKS Ostróda (w likwidacji, działalność przewozowa do 21 czerwca tego roku) i PKS Mrągowo (nie rozpoczęła się formalna likwidacja spółki).

(za info transport-publiczny.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Dworzec PKSDworzec PKS

9 3

Nadal straszy i nic się nie dzieje 16:53, 21.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ewaewa

4 4

Wioska ma samochody za 2 tys. to po com im Mobilis. 21:06, 21.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mak mak

5 2

żydek ma własny kalkulator 21:18, 21.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone