Zamknij
REKLAMA

Zastrzyk finansowy dla lotniska w Modlinie. - To pozwoli uratować port lotniczy - komentuje marszałek

12:38, 13.03.2019 | za info Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego dodał DT
Skomentuj
Lotnisko w Modlinie będzie dokapitalizowane [Foto: Redakcja/Archiwum]
REKLAMA

Kapitał spółki zwiększy się o 50 mln złotych - taką kierunkową uchwałę podjęło zgromadzenie wspólników. Ten kapitał wniosłoby jednostronnie województwo mazowieckie.  Jest to niezbędne działanie, by lotnisko mogło prowadzić m.in. prace modernizacyjne, rozbudować terminal i wyremontować drogi kołowania.

Jak podkreśla się, taka decyzja umożliwia w perspektywie kilku lat ratowanie funkcjonowania lotniska i pozwoli na przeprowadzenie niezbędnych prac modernizacyjnych i naprawy infrastruktury. Samorząd Województwa Mazowieckiego bierze tym samym w większym stopniu odpowiedzialność za dalsze losy lotniska w Modlinie. 

- Jestem zadowolony z takiego rozwoju sytuacji, bo czujemy się odpowiedzialni za ten port lotniczy, za wydatkowane do tej pory środki publiczne. Uważamy, że niezależnie od tego, jaka sieć lotnisk powstanie w przyszłości na Mazowszu, port lotniczy Warszawa-Modlin będzie miał swoje miejsce, zwłaszcza dla tanich linii lotniczych, dla czarterów. Jego rozwój jest bardzo pożądany – podsumował marszałek województwa Adam Struzik.

- Dzięki takiemu rozstrzygnięciu spółka będzie mogła przeprowadzić niezbędne remonty, niezbędną rozbudowę lotniska, tak żeby móc w ciągu dwóch, góra trzech lat osiągnąć samowystarczalność finansową. To główny cel podniesienia kapitału. Udało się uzyskać tę jednomyślność i mamy nadzieję, że kłopoty Modlina skończą się w tym zakresie - dodawał Marek Miesztalski, Skarbnik Województwa Maz., przewodniczący Rady Nadzorczej Portu Lotniczego w Modlinie. 

(za info Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego dodał DT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA