Zamknij
REKLAMA

Wybrano najlepszych na Mazowszu! - Agroliga 2018

17:33, 12.09.2018 | materiał zewnętrzny/promocyjny

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej 
„Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 
– Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

 

29 sierpnia w Zegrzu podczas seminarium podsumowującego konkurs Agroliga 2018 – etap wojewódzki poznaliśmy zwycięzców oraz laureatów 26 edycji. Wśród uczestników seminarium gościliśmy rolników, doradców oraz przedsiębiorców z województwa mazowieckiego, w tym laureatów z poprzednich lat Konkursu Agroliga. 

Podczas seminarium uczestnicy zapoznali się z najlepszymi wzorcami i dobrymi praktykami na przykładzie gospodarstw i przedsiębiorstw Polski Północno-wschodniej, a także wysłuchali wykładu pt. Polityka Rozwoju Obszarów Wiejskich i wsparcie finansowe.

Mistrz Województwa Mazowieckiego w obu kategoriach zostanie zgłoszony do eliminacji krajowych.

Kategoria ROLNICY

Tytuł Mistrza Województwa Mazowieckiego Konkursu AGROLIGA 2018 w kategorii ROLNICY otrzymało Gospodarstwo rodzinne Mikołajczyk i Grzelak, gmina Płońsk, powiat płoński.

Gospodarstwo istniejące od 1980 r., o łącznej powierzchni 121,62 ha jest największym producentem mięty pieprzowej w Polsce. Produkcja w gospodarstwie odbywa się zgodnie z wdrożonymi, utrzymanymi i stale doskonalonymi elementami HACCP i zasadami Dobrej Praktyki Rolniczej. Gospodarstwo, jako jedyne w Polsce poddało się procedurze certyfikacji zgodnie z wymogami SAN – Standardu Zrównoważonego Rolnictwa i otrzymało certyfikat jakości RA – Kupuj Odpowiedzialnie.

Tytuł Wicemistrza Województwa Mazowieckiego Konkursu AGROLIGA 2018 w kategorii ROLNICY otrzymała Hanna Woźna, gmina Olszanka, powiat łosicki.
Gospodarstwo z 19-letnim stażem, specjalizujące się w produkcji jaj wylęgowych na fermie reprodukcyjnej, prowadzone z rozdzieleniem fazy odchowu od fazy nieśności. Średnia miesięczna produkcja jaj to 1 200 000 szt. 90% produkcji jaj jest eksportowana, przede wszystkim do Mołdawii, Ukrainy i Uzbekistanu. 6 kurników o powierzchni 10 950 m2, 2 odchowalnie (4 140 m2), chłodnie i magazyny (600 m2).

Laureaci Województwa Mazowieckiego AGROLIGA 2018 w kategorii ROLNICY byli rolnicy z różnych gałęzi produkcji rolnej – sadownicy, producenci mleka, ekologicznego mięsa drobiowego, bzu czarnego:
Andrzej Sarnecki - gmina Kazanów, powiat zwoleński,
Henryk Sobczyk, gmina Wolanów, powiat radomski,
Teresa i Andrzej Lubeccy, gmina Puszcza Mariańska, powiat żyrardowski,
Hanna i Roman Gorzkowscy, gmina Łąck, powiat płocki,
Marek i Piotr Gogolewscy, gmina Karniewo, powiat makowski,

Agnieszka i Grzegorz Jaworscy, gmina Serock, powiat legionowski.

Kategoria FIRMA

Tytuł Mistrza Województwa Mazowieckiego Konkursu AGROLIGA 2018 w kategorii FIRMA otrzymała firma FRESH CHAMP, gmina Łosice, powiat łosicki. 
Firma zajmująca się skupem, transportem i przechowywaniem, importem i eksportem towarów. Główne kierunki to Kazachstan, Uzbekistan, Sardynia, Cypr, Dania, Włochy, Litwa, Łotwa, Białoruś i Rosja. Profesjonalne zaplecze wyposażone w 3 chłodnie o powierzchni 800 m2 i 4 szok-komory służące szybkiemu schładzaniu pozwalają specjalistyczna obsługę towarów. W zasobach floty m.in. 6 samochodów do przewożenia zwierząt i 4 samochody chłodnie do owoców i warzyw.

Tytuł Wicemistrza Województwa Mazowieckiego Konkursu AGROLIGA 2018 w kategorii FIRMA otrzymała Masarnia Staropolska Strzecha, gmina Sierpc, powiat sierpecki. 
Firma z 10-letnią tradycją w produkcji wędlin metodą tradycyjną z wykorzystaniem receptur pochodzących z domu rodzinnego. Produkcja ok. 2 ton dziennie, 6 sklepów firmowych i współpraca z zewnętrznymi klientami.

Laureaci Województwa Mazowieckiego AGROLIGA 2018 w kategorii FIRMA to przedsiębiorcy zajmujący się produkcją przetworów z mleka koziego oraz ośrodek szkoleniowo integracyjny będący obiektem turystyki wiejskiej:
CAPRA KAMPINOS, gmina Kampinos, powiat warszawski – zachodni,
Gąsiorowo Młyn, gmina Świercze, powiat pułtuski.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Za treści merytoryczne odpowiada MODR Warszawa.

Odwiedź portal KSOW – www.ksow.pl
Zostań Partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.
Kinga Białobrzeska-Kijek
MODR Warszawa Dział Ekonomiki 
i Zarządzania Gospodarstwem Rolnym

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone