Zamknij
REKLAMA

Dojdzie do zamiany lokali użytkowych na mieszkania

17:58, 18.11.2019 | RED
Skomentuj Blok przy ul. Płockiej 86, gdzie mają powstać nowe mieszkania [Foto: UM w Płońsku]
REKLAMA

Ratusz podaje adres Płocka 86 oraz osiedle TBS-owskie, gdzie mają powstać nowe mieszkania. - Pomimo tak napiętego budżetu uznaliśmy, że należy dokończyć remont i zamianę niektórych lokali użytkowych na mieszkania - mówi burmistrz Płońska. 

Po przeróbce lokali na parterze w bloku przy ul. Płockiej 86, do użytku zostanie oddanych dziewięć mieszkań. Chodzi o miejsce, gdzie jeszcze wcale nie tak dawno swoją tymczasową siedzibę miał płoński MCK, działający tam jako tzw. Market z kulturą'.   

Jak podaje urząd miejski, największe spośród mieszkań będzie miało 54,3 m2, a najmniejsze - 18,1 m2. We wszystkich znajdą się łazienki i pokoje z aneksem kuchennym. 

Podobne działania zostaną przeprowadzone w jednym z bloków płońskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Tam lokale użytkowe, które stoją puste, zastąpią trzy mieszkania. - Mimo napiętej sytuacji finansowej, zdecydowałem się na realizację tych zadań ze względu na cele społeczne. Będziemy też starali się w przyszłości o środki unijne w ramach rewitalizacji rynku, m.in. na remonty kamienic przy Zduńskiej. Musimy więc mieć gdzie przekwaterować mieszkańców. W TBS-ie np. lokale stoją i nikt ich nie wynajmuje - stwierdza burmistrz Pietrasik.  

Inwestycja przebudowy lokali użytkowych na lokale mieszkalne zostanie sfinansowana z pieniędzy miasta. W planie budżetu na 2020 r. przeznaczono na ten cel 900 tys. zł. 

 

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

może może

19 0

zadbajcie o parking bo dołożycie mieszkań a już i tak jest tłoczno i nie ma gdzie prakować. Kiepski pomysł lepiej jakby tam wrócił sklep albo jakaś przyzwoita restauracja. 10:57, 25.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PloPlo

11 3

Oni nie będą mieć samochodów to patologiach rynku 11:30, 25.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Gangus z Rynku Gangus z Rynku

1 1

Zamknij dziąsła kretynie. 20:04, 01.12.2019


tubylectubylec

9 0

brak słów ,ogromny koszt przebudowy ,kto za to zapłaci ? wiadomo kto podatnik ,urząd miasta nie jest zakładem produkcyjnym ,który ma dochody ,tyle pieniędzy zostanie niepotrzebnie zainwestowane a można było wynająć pod kolejny market i zarabiać. 22:31, 26.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA