Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
2
10:03, 12.09.2022
Jeżewo było miejscem niedzielnego spotkania rolniczej społeczności z terenu gminy Płońsk. - Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni dla każdego rolnika, to odpoczynek dla rodzin po ciężkiej pracy. Za nami trudne żniwa, które są najważniejszym etapem w rolniczym kalendarzu, to okres zbierania owoców całorocznego trudu przez głównych bohaterów dożynek, czyli rolników - mówił gospodarz uroczystości wójt Aleksander Jarosławski.
2
18:51, 04.09.2022
Święto chleba w gminie Baboszewo przyciągnęło w okolice baboszewskiego stadionu ogrom gości. Dożynkowe stoły przygotowane przez sołectwa kusiły pysznymi potrawami, a na scenie wiele działo się w wymiarze artystycznym. Mamy dla Was zdjęcia z dożynek 2022 w Baboszewie.
2
18:10, 04.09.2022
Tradycyjnie w pierwszą niedzielę września samorząd Miasta i Gminy Nowe Miasto oraz Parafia św. Anny w Nowym Mieście zaprosiły mieszkańców na obchody święta plonów.
14:35, 31.08.2022
W minioną niedzielę, 28 sierpnia w gminie Sochocin odbyły się dożynki parafialne. Zgodnie z kultywowaną od wielu lat tradycją, przed ołtarz w kościele parafialnym pw. świętego Jana Chrzciciela w Sochocinie został przyniesiony okazały wieniec dożynkowy, wykonany tym razem przez mieszkańców sołectwa Drożdżyn, a także kosze dożynkowe, przygotowane przez koła różańcowe oraz poszczególne miejscowości z terenu sochocińskiej gminy.
09:53, 31.08.2022
Wieś Wola Folwark w gminie Baboszewo jest już przygotowane na tegoroczne dożynki i konkurs na najładniejsze sołectwo. Pomysłów na dożynkowe ozdoby, jak zobaczycie na zdjęciach, sołectwo Wola Folwark miało bardzo wiele :-) Dożynki w gminie Baboszewo odbędą się 4 września na stadionie w Baboszewie.
REKLAMA
10:12, 29.08.2022
Dożynkowy sezon w pełni. W ostatnią niedzielę sierpnia świętowano i dziękowano za plony w Skołatowie. Jak zwyczaj nakazuje, gospodarze uroczystości podzielili się chlebem z tegorocznych zbiorów z mieszkańcami gminy Dzierzążnia. Obejrzyjcie sami.
3
08:47, 29.08.2022
W dożynkowym kalendarzu upalny dzień 28 sierpnia wiązał się ze świętem plonów we wsi Skołatowo w gminie Dzierzążnia. - Przeżyjemy ten dzień skromnie, ale godnie. Wykorzystajmy ten czas na radosne świętowanie wspólnoty naszej małej ojczyzny - podkreślał w niedzielę wójt Adam Sobiecki, który na gminno-parafialne dożynki zaprosił rolników i ich rodziny wraz z proboszczem tamtejszej parafii pw. św. Achacjusza ks. Grzegorzem Mierzejewskim.   
09:21, 25.08.2022
Już w pierwszy weekend września Dożynki Województwa Mazowieckiego. W tym roku największe ludowe święto w regionie odbędzie się w Lelisie. Na scenie wystąpią m.in. Leszcze i Tęgie Chłopy. Nie zabranie również barwnych występów ludowych zespołów z Mazowsza. – Dożynki to najważniejsze wydarzenie na mazowieckiej wsi. Spotkajmy się już 4 września by razem świętować – zaprasza marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.
1
09:19, 16.08.2022
Takiej imprezy w sezonie letnim trzeba organizatorom pogratulować. Jarmark Raciąski już po raz dziewiąty z powodzeniem promował dziedzictwo kulturowe regionu i zapewnił wiele atrakcji. Plenerowe wydarzenie cieszyło się dużą popularnością wśród mieszkańców Raciąża, ale także całego naszego powiatu. Zwiedzający mogli znaleźć coś dla siebie na licznych kramach, między innymi Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Raciąż, które przygotowały kulinarne pyszności dla gości jarmarku. Były występy artystów polskiej oraz zagranicznej sceny muzycznej, a drugiego dnia byliśmy świadkami miejsko-gminnych dożynek parafialnych. Zdjęcia z poniedziałku są już w naszej foto-galerii. 
REKLAMA