Zamknij
REKLAMA

Koniec z bezpłatnymi przejazdami dla obywateli z Ukrainy

07.52, 04.07.2022 za info mazowieckie.com dodał RED Aktualizacja: 08.13, 04.07.2022
Skomentuj [fot.: Koleje Mazowieckie/zdjęcie ilustracyjne]
REKLAMA

Koleje Mazowieckie informują o zmianach w przewozach obywateli Ukrainy w pociągach spółki, z wyjątkiem pociągów „Słoneczny” i „Słoneczny – BIS”.

Mazowiecka spółka w ramach pomocy dla uciekinierów z ogarniętej wojną Ukrainy uruchomiła w lutym darmowe i nieograniczone przejazdy swoimi pociągami. W marcu przedłużono je na następne miesiące. - Celem kolejnego przedłużenia jest zapewnienie uchodźcom swobodnego dojazdu do ich miejsc pobytu na obszarze kursowania Kolei Mazowieckich - podawała spółka KM. Od 1 lipca zmieniają się już jednak zasady przewozu Ukraińców. 

- Informujemy, że nieodpłatne przejazdy dla uchodźców z Ukrainy we wszystkich pociągach KM, z wyjątkiem pociągu Słoneczny i Słoneczny Bis, oraz autobusach KM uruchamianych na odcinku stacja Modlin – Lotnisko Modlin obowiązują do 30 czerwca 2022 r. włącznie. Oznacza to, że od 1 lipca 2022 r. przejazdy tych osób będą odpłatne i odbywać się będą na ogólnych zasadach, tj. zgodnie z postanowieniami Taryfy przewozowej „Kolei Mazowieckich - KM” (TP-KM) oraz Regulaminu odprawy oraz przewozu osób, rzeczy i zwierząt przez Koleje Mazowieckie - czytamy na stronie spółki pasażerskich przewozów kolejowych.

(za info mazowieckie.com dodał RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

11

8 0

to za te bezpłatne przejazdy i pomoc dziekował nam ten ambasador ukrainy w niemczech, pieknie 08:26, 04.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Nie Nie

2 2

tylko przejazdy, a socjal, a dziesiątki tysięcy litrów benzyny, a uzbrojenie. 15 procent inflacji, i dycha za litr benzyny, to rachunek jaki płacimy za te szaleństwa. Jakby tego było mało, już przygotowują ustawę o prawie do głosowania, ale do moherów dalej nic nie dociera, berecik skutecznie zasłania oczy i uszy, dalej w amoku zauroczeni słońcem żoliborza. 22:06, 09.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%