Zamknij
REKLAMA

Sprzęt AGD dla Tarnopola

10.50, 13.04.2022 za info Urzędu Miasta w Płońsku dodał RED Aktualizacja: 10.57, 13.04.2022
Skomentuj [fot.: zbiory UM w Płońsku]
REKLAMA

Trzy lodówki i dwie pralki zakupiło Miejskie Centrum Kultury ze środków zebranych podczas charytatywnego koncertu polsko-ukraińskiej grupy Sunset Bulvar, który odbył się 15 marca. Sprzęt AGD z MCK odebrał dziś zajmujący się pomocą humanitarną pan Iwan. Lodówki i pralki trafią do partnerskiego miasta Płońska – Tarnopola, do którego przybywają kolejni uchodźcy ze wschodniej części Ukrainy, podaje Urząd Miejski w Płońsku. 

Władze Tarnopola pozostają w osobistym kontakcie z burmistrzem Płońska. Dzięki zaangażowaniu naszego miasta, miast partnerskich – niemieckiego Zell nad Mozelą, francuskiego Crépy en Valois i włoskiego Notaresco, miejskich spółek oraz stowarzyszenia „Idziemy na Spacer” do Tarnopola z Płońska trafiają kolejne transporty z pomocą humanitarną, sprzętem medycznym, żywnością, wodą, odzieżą, a nawet agregaty prądotwórcze.

Za pośrednictwem Płońska do Notaresco dotarła już 19-osobowa grupa uchodźców z Tarnopola. Włoscy partnerzy zapowiedzieli również chęć przyjęcia kolejnych 42 osób. Również niemiecki Zell wyraził gotowość do przyjęcia grupy Ukraińców z Tarnopola.

Według danych urzędu miejskiego, w Płońsku przebywa obecnie 330 uchodźców, 212 w domach i mieszkaniach prywatnych, 117 – w hotelach.

Miejscy urzędnicy nadali 556 numerom PESEL obywatelom Ukrainy.    

(za info Urzędu Miasta w Płońsku dodał RED)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%