Zamknij
REKLAMA

Elektroradiolog - od lutego 2022 w Publicznej Szkole Policealnej w Płońsku

10.04, 13.02.2022 MATERIAŁ ZEWNĘTRZNY
Dzięki możliwości odbycia kursu w czasie nauki w szkole, płońscy absolwenci zyskują przewagę nad innymi kandydatami na stanowisko elektroradiologa. Posiadają bowiem już na starcie niezbędny do pracy certyfikat, który honorowany jest we wszystkich placówkach medycznych w kraju [Fot.: zbiory szkolne]

W ostatnich latach na rynku pracy w Polsce wzrosło w dużym stopniu zapotrzebowanie na specjalistów elektroradiologów. Publiczna Szkoła Policealna w Płońsku wychodzi naprzeciw potrzebom środowiska lokalnego i od lutego 2022 roku otwiera po raz kolejny kierunek umożliwiający zdobycie kwalifikacji potrzebnych do wykonywania tego zawodu.

Przewagą płońskiej placówki nad wieloma instytucjami kształcącymi jest fakt, że szkoła dysponuje własną - w pełni wyposażoną - pracownią, w której słuchacze będą mogli rozwijać umiejętności praktyczne w zawodzie elektroradiologa

- Podczas gdy inne szkoły policealne zawierają umowy z placówkami zewnętrznymi, jak choćby przychodnie zdrowia, my zapewniamy naszym słuchaczom dostęp do profesjonalnej aparatury na miejscu. W wyposażeniu szkoły jest sprzęt mający identyczne funkcje i ustawienia jak ten wykorzystywany w przychodniach i szpitalach – mówi dyrektor Publicznej Szkoły Policealnej w Płońsku, Barbara Sawczuk-Gołaszewska – zawsze staramy się, by kształcenie praktyczne odbywało się w naszej placówce na jak najwyższym poziomie.

Oprócz przygotowania teoretycznego i praktycznego, szkoła oferuje swoim słuchaczom również możliwość poszerzania kwalifikacji zawodowych poprzez różnego rodzaju kursy, spośród których najbardziej znaczący jest kurs ochrony radiologicznej. Odbywanie takiego szkolenia jest cyklicznym obowiązkiem czynnie pracujących elektroradiologów co 5 lat. Dzięki możliwości odbycia kursu w czasie nauki w szkole, płońscy absolwenci zyskują przewagę nad innymi kandydatami na stanowisko elektroradiologa. Posiadają bowiem już na starcie niezbędny do pracy certyfikat, który honorowany jest we wszystkich placówkach medycznych w kraju.

Warto wspomnieć, że Publiczna Płońsk podjęła w ostatnim czasie rozmowy z dyrektorem Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie – Panem Andrzejem Kamasą. Wyraził on zainteresowanie współpracą oraz gotowość przyjęcia płońskich słuchaczy elektrokardiologii na praktyki, nie wykluczając w przyszłości zatrudnienia absolwentów tego kierunku w zarządzanej przez siebie placówce.

Przypominamy, że nauka w Publicznej Szkole Policealnej w Płońsku jest całkowicie bezpłatna, a liczba miejsc na kierunku elektroradiolog jest ograniczona. 

Zapraszamy do rekrutacji! – informacje na temat potrzebnych do złożenia dokumentów można znaleźć na stronie internetowej szkoły: https://publicznaplonsk.edu.pl/ lub w sekretariacie - ul. Warszawska 70

[ZT]9588[/ZT]

(PROMOCJA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%