W ostatnich latach na rynku pracy w Polsce wzrosło w dużym stopniu zapotrzebowanie na specjalistów elektroradiologów. Publiczna Szkoła Policealna w Płońsku wychodzi naprzeciw potrzebom środowiska lokalnego i od lutego 2022 roku otwiera po raz kolejny kierunek umożliwiający zdobycie kwalifikacji potrzebnych do wykonywania tego zawodu.
Przewagą płońskiej placówki nad wieloma instytucjami kształcącymi jest fakt, że szkoła dysponuje własną - w pełni wyposażoną - pracownią, w której słuchacze będą mogli rozwijać umiejętności praktyczne w zawodzie elektroradiologa.
- Podczas gdy inne szkoły policealne zawierają umowy z placówkami zewnętrznymi, jak choćby przychodnie zdrowia, my zapewniamy naszym słuchaczom dostęp do profesjonalnej aparatury na miejscu. W wyposażeniu szkoły jest sprzęt mający identyczne funkcje i ustawienia jak ten wykorzystywany w przychodniach i szpitalach – mówi dyrektor Publicznej Szkoły Policealnej w Płońsku, Barbara Sawczuk-Gołaszewska – zawsze staramy się, by kształcenie praktyczne odbywało się w naszej placówce na jak najwyższym poziomie.
Oprócz przygotowania teoretycznego i praktycznego, szkoła oferuje swoim słuchaczom również możliwość poszerzania kwalifikacji zawodowych poprzez różnego rodzaju kursy, spośród których najbardziej znaczący jest kurs ochrony radiologicznej. Odbywanie takiego szkolenia jest cyklicznym obowiązkiem czynnie pracujących elektroradiologów co 5 lat. Dzięki możliwości odbycia kursu w czasie nauki w szkole, płońscy absolwenci zyskują przewagę nad innymi kandydatami na stanowisko elektroradiologa. Posiadają bowiem już na starcie niezbędny do pracy certyfikat, który honorowany jest we wszystkich placówkach medycznych w kraju.
Warto wspomnieć, że Publiczna Płońsk podjęła w ostatnim czasie rozmowy z dyrektorem Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie – Panem Andrzejem Kamasą. Wyraził on zainteresowanie współpracą oraz gotowość przyjęcia płońskich słuchaczy elektrokardiologii na praktyki, nie wykluczając w przyszłości zatrudnienia absolwentów tego kierunku w zarządzanej przez siebie placówce.
Zapraszamy do rekrutacji! – informacje na temat potrzebnych do złożenia dokumentów można znaleźć na stronie internetowej szkoły: https://publicznaplonsk.edu.pl/ lub w sekretariacie - ul. Warszawska 70.
[ZT]9588[/ZT]
Były minister zdrowia Adam Niedzielski: zostałem pobity
To na pewno nie byli zwolennicy obecnej władzy. Ręczę za nich.
Wykształcony
10:00, 2025-08-28
Były minister zdrowia Adam Niedzielski: zostałem pobity
To niemożliwe! Proszę usunąć ten artykuł. ! Tylko zwolennicy Konferencji i Zandbera są agresywni! To nie może być prawda
Europejczyk
09:20, 2025-08-28
Były minister zdrowia Adam Niedzielski: zostałem pobity
Postępowy i tolerancyjny elektorat koalicji w formie.
Jak widać
09:17, 2025-08-28
Samochód w rowie. Pijana płońszczanka trafiła do areszt
Zyski państwa z akcyzy na alkohol ok 15 miliardów a koszty państwa że względu na nadmierne spożycie szacowane są na ok 93 miliardy ale pijani ludzie są łatwi do sterowania więcej nikomu nie zależy na skasowaniu problemu
Bubo
05:47, 2025-08-28