Zamknij

Kluczowy termin dla przedsiębiorców. Padła ostateczna data

15:00, 12.06.2024 Źródło: Ministerstwo Finansów Aktualizacja: 13:12, 13.06.2024
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/ Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/

Obligatoryjny Krajowy System e-Faktur (KSeF) odroczony do 1 lutego 2026 r. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę przesuwającą termin wdrożenia tego rozwiązania. 

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o VAT, która przesuwa obowiązek wystawiania e-faktur na 1 lutego 2026 r. Oznacza to, że do tego czasu zasady wystawiania faktur pozostają bez zmian.

To kolejna zmiana terminu wejścia tego rozwiązania, które pierwotnie miało zacząć działać od 1 stycznia 2024 r. 

Podpisana ustawa utrzymuje również półroczne odroczenia (do końca lipca 2026 r.) niektórych obowiązków związanych z KSeF.

[BANER]0[/BANER]

- Aby dać przedsiębiorcom możliwość lepszego zapoznania się z propozycjami zmian i odbycia rzetelnych konsultacji, Ministerstwo Finansów podjęło decyzję o podzieleniu prac legislacyjnych nad ustawą nowelizującą ustawę KSeF na dwie części - podano w komunikacie. 

W drugim projekcie legislacyjnym ministerstwo przedstawi propozycje uproszczeń obowiązków związanych z wdrożeniem KSeF oraz zaproponuje etapowe wejście w życie obowiązkowego KSeF. 

[ZT]17838[/ZT]

Zgodnie z nim od 1 lutego 2026 r. obejmie on przedsiębiorców, których wartość sprzedaży (wraz z kwotą podatku) przekroczyła w 2025 r. 200 mln zł, a pozostałych przedsiębiorców od 1 kwietnia 2026 r. 

- Mimo odroczenia terminu wdrożenia obowiązku e-fakturowania w KSeF, w Ministerstwie Finansów nie ustają prace nad dostarczeniem podatnikom bezpłatnych narzędzi do korzystania z systemu. Ministerstwo udostępniło wersję produkcyjną Aplikacji Mobilnej KSeF. Umożliwia ona wystawianie na smartfonie podstawowych faktur w KSeF oraz ich korekt. Dodatkowo, aplikacja pozwala na podgląd otrzymanych i wystawionych faktur w KSeF. Aplikacja jest już dostępna w sklepach Google Play i App Store - podaje Ministerstwo zachęcając jednocześnie do używania narzędzia. 

(Źródło: Ministerstwo Finansów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%