Zamknij
REKLAMA

Soboń: w tej chwili nie pracujemy nad waloryzacją 500 plus

10:44, 22.06.2022 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

W Programie Pierwszym Polskiego Radia Soboń był pytany, czy będzie waloryzacja 500 plus.

W tej chwili nie pracujemy nad waloryzacją 500 plus, raczej koncentrujemy się nad osłonami, które są kluczowe dla najsłabszych w okresie wysokiej inflacji - powiedział w środę wiceminister finansów Artur Soboń.

Wiceszef MF podkreślił, że rząd cały czas kieruje nowe rozwiązania wspierające rodziny, jak Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, który uzupełnia Program 500 plus. "W tej chwili nie pracujemy nad waloryzacją tego świadczenia. Raczej koncentrujemy się nad osłonami, które są kluczowe z punktu widzenia osób najsłabszych w okresie wysokiej inflacji. To są różnego rodzaju dopłaty, prąd, węgiel, tarcze antyinflacyjne, nawozy. To są rzeczy, które są dzisiaj kluczowe" - oznajmił Soboń.

Na pytanie, kiedy będzie szczyt inflacji, Soboń wskazał, że trudno dziś to z pełną odpowiedzialnością prognozować w momencie, gdy mamy wysoką inflację bazową, duży wzrost cen żywności i energii, zakręcony kurek z gazem i nadzwyczajne wydarzenia, bo "jesteśmy w szoku popandemicznym, surowcowym i wojennym".

"My sami zakładamy inflację w drugiej połowie roku niższą niż w pierwszej połowie roku i wyraźnie niższą inflację już w roku przyszłym" - poinformował Soboń.

W maju inflacja wyniosła 13,9 proc. rdr. Inflacja bazowa, czyli po wyłączeniu cen żywności i energii, wyniosła 8,5 proc. rdr. (PAP)

kmz/ mmu/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

--

1 0

przecież wy dziady wcale nie pracujecie ,pilnowanie koryta to nie praca 17:03, 22.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%