Zamknij
REKLAMA

Osoby niezaszczepione przeciw COVID-19 dostaną w poniedziałek sms-a z Ministerstwa Zdrowia

12:35, 29.11.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Wiadomość tekstowa będzie brzmiała: "UWAGA: Zapisz się już dziś na szczepienie przeciw COVID. W swoim IKP znajdziesz eskierowanie. Na osoby zaszczepione nie jest nakładana kwarantanna".

Osoby niezaszczepione przeciw COVID-19, które mają aktywowane Internetowe Konto Pacjenta, otrzymają w poniedziałek z Ministerstwa Zdrowia sms-a zachęcającego do zaszczepienia się.

Sms-a tej treści otrzyma 900 tys. właścicieli Internetowego Konta Pacjenta, którzy nie zaszczepili się przeciw COVID-19.

Wysyłka wiadomości - jak poinformował PAP resort - rozpocznie się o godzinie 10.00. Smsy zostaną rozesłane w ciągu kilku godzin.

"Czwarta fala epidemii jest falą niezaszczepionych, dlatego podejmujemy kolejne działania by dotrzeć z informacją o szczepieniach do jak najszerszej grupy osób. Chcemy wykorzystać wszystkie możliwości, stąd dzisiejsza akcja smsowa nie będzie ostatnią"

- tłumaczy minister zdrowia dr Adam Niedzielski.

"Przymierzamy się również do wysyłki wiadomości tekstowych zachęcających do szczepień do osób kończących kwarantannę" - dodał.

Poniedziałkowa wysyłka to kolejna akcja sms-owa Ministerstwa Zdrowia. MZ wysłało 15,5 mln smsów z informacją o szczepieniach dawką przypominającą po sześciu miesiącach od pełnego wyszczepienia oraz 5 mln wiadomości do osób 50 plus, które mogą zaszczepić się po pięciu miesiącach. (PAP)

autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

ktl/ sp/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

BronekBronek

10 2

Prawie tyle samo choruje zaszczepionych i również umierają, więc po co ciągle wciskacie ludziom brednie. Weźcie się lepiej do roboty i leczcie ludzi, bo jak na razie potraficie tylko brać pieniądze za nic. 14:22, 29.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AnnaAnna

2 0

SMSowe nękanie. Jawne łamanie konstytucji (Art 31, 39, 47). Zgłaszam sprawę na policję. 09:57, 02.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%