Zamknij
REKLAMA

Dworczyk: nie wprowadzimy przymusowych szczepień przeciw Covid-19

12:33, 03.09.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Dworczyk pytany podczas internetowej części rozmowy w radiu RMF FM o akcję szczepień zauważył, że "dorośli Polacy nie są przyzwyczajeni i nie są przekonani do szczepień". "Tego rodzaju postawy społeczne nie zmieniają się w tydzień, miesiąc czy w kwartał. Tu potrzebna jest długotrwała akcja edukacyjna" - zauważył minister.

Nie wprowadzimy przymusowych szczepień przeciw Covid-19 - zapewnił w piątek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Jak dodał, prawie 60 proc. dorosłych Polaków jest już zaszczepionych, a wśród osób powyżej 70 roku życia odsetek ten wynosi blisko 80 proc. Zaznaczył jednak, że jest to niewystarczające.

"Nie mamy co się oszukiwać, że nagle wymyślimy kolejną akcję promocyjną, bo akcji promocyjno-informacyjnych było już bardzo dużo i wszelkie możliwe sposoby, wykorzystywane też w innych krajach, były wykorzystane, że tu coś się zmieni" - mówił szef KPRM.

"Są tylko dwie możliwości - jedna, to jest długofalowa akcja edukacyjna, ale tu nie będzie szybkich efektów. Jeśli ktoś chciałby szybki efekt, to są przymusowe szczepienia. My nie chcemy wprowadzać przymusowych szczepień" - zapewnił Dworczyk. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

rbk/ par/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

janjan

2 0

a spróbujcie 😡 21:23, 07.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TRTR

1 0

To powinien przeczytać każdy rodzic, zanim zgodzi się na zaszczepienie swojego dziecka https://rzecznikrodzicow.pl/2021/06/1382/
i jeszcze słowo o tym kto nas ciągle straszy
https://oko.press/dworczyk-min-12-razy-zlozyl-falszywe-oswiadczenia/
https://www.wprost.pl/kraj/10045110/nowy-wiceszef-mon-byl-skazany-za-nielegalne-posiadanie-broni.html 22:38, 07.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%