Zamknij

Rzecznik MZ: we wtorek powiaty poznają potrzebny potencjał punktów szczepień w swoim regionie

14:53, 11.04.2021 PAP Aktualizacja: 14:54, 11.04.2021
Skomentuj PAP PAP

Dodał, że Narodowy Fundusz Zdrowia w tej chwili przygotowuje stosowną analizę.

Dyrektorzy oddziałów NFZ zaprezentują we wtorek przedstawicielom każdego powiatu w Polsce liczbę punktów szczepień, która powinna być zapewniona, by zaszczepić jak największą liczbę mieszkańców - powiedział PAP w niedzielę rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

"We wtorek wszystkie samorządy dowiedzą się, po rozmowie z dyrektorami oddziałów NFZ, jaki jest potencjał punktów szczepień do utworzenia w danym powiecie" - przekazał PAP Andrusiewicz.

Dodał, że w niedzielę w południe odbywa się w centrali NFZ spotkanie w tej sprawie.

"Dotyczy ono analizy potencjału szczepiennego w poszczególnych powiatach w Polsce. Tworzona jest obecnie tzw. mapa potrzeb szczepiennych. Na populację nakładane są punkty, które teraz funkcjonują oraz te, które powinny powstać w każdym powiecie, by zaszczepić daną społeczność przy założonych wielkościach dostaw szczepionek do Polski. Niektóre powiaty już dziś zgłaszają nadmiarowe liczby punktów, a inne nie zgłosiły żadnego" - wyjaśnił.

Dyrektorzy oddziałów wojewódzkich NFZ we wtorek odbędą zdalne spotkanie z przedstawicielami powiatów ze swojego terenu, podczas którego zaprezentują analizę.

"Przedstawią, ile w danym powiecie jest potencjalnie osób do zaszczepienia, ile punktów aktualnie działa oraz pokażą, jak to powinno wyglądać przy uruchomieniu punktów masowych szczepień" - powiedział rzecznik.

Obecnie w całym kraju funkcjonuje ponad 6,5 tys. punktów szczepień. W drugim kwartale uruchamiane mają być dodatkowe punkty szczepień. Zaszczepić się będzie można m.in. w każdym szpitalu w powiecie, aptece, zakładzie pracy czy wybranych punktach drive-thru.

Do tej pory w Polsce wykonano już 7 635 264 szczepień przeciw COVID-19.Szczepienia w Polsce rozpoczęto 27 grudnia ub.r. Na razie są one wykonywane trzema dopuszczonymi do obrotu unijnego preparatami firm Pfizer, Moderna i AstraZeneca. W przyszłym tygodniu do naszego kraju ma trafić pierwsza dostawa jednodawkowej szczepionki Jonhson & Jonhson.(PAP)

autorka: Klaudia Torchała

tor/ par/

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(4)

Tak pytamTak pytam

13 10

Co z tego, że nasz powiat pozna listę. Na razie tempo szczepień u nas jest tragiczne. 17:43, 11.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

EwelinaEwelina

9 6

I całe szczęście 20:24, 11.04.2021


reo

DoktorDoktor

8 1

Włodzimierz Bodnar od wielu miesięcy z powodzeniem leczy pacjentów z Covid-19 amantadyną. „Jeśli uważam, że jestem w stanie uratować choćby jednego pacjenta a nie zrobił bym tego, byłoby to niezgodne z moim przekonaniem. Nie byłbym wart zawodu lekarza” – podkreślił doktor Bodnar.
https://nczas.com/2021/04/11/dr-bodnar-ostro-nie-chce-byc-lekarzem-w-tak-zaklamanym-kraju/
a co zamiast amantadyny
https://nczas.com/2021/04/11/brutalnosc-policji-w-glogowie-kobieta-pobita-przez-funkcjonariusza-video/
21:39, 11.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JustaJusta

8 5

Swoją szczepionkę oddam bardziej potrzebującym.
... chętnie. 11:18, 12.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%