Zamknij
REKLAMA

Dworczyk: w najbliższych 2 tygodniach do punktów szczepień trafi ponad 2 miliony szczepionek

15:17, 06.04.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Podczas wtorkowej konferencji prasowej Dworczyk oświadczył, że w drugim kwartale - tak jak zapowiadał wcześniej rząd - nastąpi znaczne przyspieszenie szczepień, które będzie jednak dużym wyzwaniem m.in. dla punktów szczepień.

W najbliższych dwóch tygodniach do punktów szczepień w całej Polsce trafi łącznie ponad 2 miliony szczepionek, które na bieżąco będą wykorzystywane do prowadzenia szczepień pierwszą i drugą dawką - zapowiedział we wtorek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

"W najbliższych dwóch tygodniach, czyli w tym tygodniu i w kolejnym, trafi łącznie do punktów szczepień w całej Polsce ponad dwa miliony szczepionek. To znaczy ponad milion szczepionek w tym tygodniu i ponad milion szczepionek w przyszłym tygodniu, które oczywiście na bieżąco będą wykorzystywane do prowadzenia szczepień pierwszą i drugą dawką" - powiedział.

"To jest właśnie wyraz tego przyspieszenia" - wskazał minister. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

rbk/ godl/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

"Krzysztof"Krzysztof

10 1

Krawczyk zmarł 5 kwietnia po wyjściu ze szpitala, gdzie przebywał w związku z COVID-19.
Artysta zakaził się koronawirusem po przyjęciu szczepionki. Znany wirusolog wyjaśniał, że szczepienie nie gwarantuje stuprocentowej ochrony przed zachorowaniem i wyjaśnił, dlaczego 74-letni Krzysztof Krawczyk przeszedł covid mimo szczepienia..."
Więcej: https://www.radiozet.pl/Rozrywka/Plotki/Viola-Kolakowska-bulwersuje-komentarzem-po-smierci-Krawczyka-Apeluje-by-sie-nie-szczepic
niepożądany odczyn poszczepienny w istocie bywa – pożądanym odczynem poszczepiennym – niezawodnym lekiem na walkę z nawisem zusowskim. 18:15, 06.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EmerytEmeryt

8 0

Szczepienie? Ja podziękuję. 19:03, 06.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%