Zamknij
REKLAMA

Tlen na wagę złota. Dyrektor płońskiego szpitala drżał przed świętami...

16:51, 05.04.2021 | RED
Skomentuj - Żużycie tlenu w płońskim szpitalu bardzo wzrosło - słyszymy z ust dyrekcji naszego SPZ ZOZ [Foto: Redakcja/Archiwum]]
REKLAMA

W ostatnich dni coraz więcej krajowych informacji z frontu walki z koronawirusem dotyczy problemów szpitali z tlenem. Wydział Zdrowia w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim zaapelował już nawet do dyrektorów mazowieckich szpitali, aby ci ograniczyli zużycie medycznego tlenu. "W najbliższych dniach możemy mieć do czynienia z sytuacją, że cysterna nie dojedzie do szpitala, zatem pozostanie on bez tlenu" - pada takie zdanie w przedmiotowym piśmie, cytowanym m.in. przez serwis money.pl. Pod tym względem sytuacja nie jest również łatwa w płońskiej placówce medycznej.

Mazowsze jest w czołówce regionów, w których dochodzi do największej liczby zakażeń koronawirusem, Tlenoterapia to główny sposób walki z COVID-19. Tym bardziej martwią wiadomości o problemach szpitali z zapasami tlenu. Do sprawy odniósł się kilka dni temu na sesji powiatowej rady Marcin Ozdarski, szef SPZ ZOZ w Płońsku.

- Epidemia zweryfikowała kwestie tlenowe w naszym szpitalu. Nie ukrywam, że drżę przed świętami. Zużycie tlenu bardzo wzrosło w płońskim szpitalu. Nasz zbiornik jest bardzo mały. Jeżeli starczy nam tego tlenu to do wtorku rano, ale w poświąteczny wtorek mamy zapewnioną kolejną dostawę tlenu - oceniał Marcin Ozdarski. - Sama epidemia wymusza na nas inwestycję w zakresie dodatkowego zbiornika tlenu, bądź koncentratora/generatora tlenu – to pozwoli nam zredukować koszty zakupu tlenu - dodawał.

Przypomnijmy, że SPZ ZOZ w Płońsku otrzymał z budżetu państwa dotację w wysokości nieco ponad 300 tys. złotych z przeznaczeniem na modernizację instalacji tlenowej. Inwestycja ma być realizowana w pierwszym półroczu 2021 r. - Zakupienie koncentratora tlenu pozwoliłoby szpitalowi na samodzielną 'produkcję' tlenu dla naszych pacjentów - mówiła w styczniu dyrekcja szpitala.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Wituś Wituś

9 0

Stan techniczny zbiornika to obraz nędzy i rozpaczy niedługi i jego zabraknie. 09:16, 06.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ludwik ludwik

5 1

umyć sie nie da tego zbiornika ,bez przetargu oczywiście ? 12:42, 06.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

??

7 3

Napewno jakas firma z Nowego Dworu ten problem rozwiąże. 14:10, 06.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%