Zamknij
REKLAMA

Wierzę, że wspólnymi siłami uda nam się przeprowadzić akcję szczepień... - M. Godlewski [VIDEO]

13:07, 13.01.2021 | za info gov.pl dodał RED
Skomentuj [Foto: PAP/Artur Reszko/Zdjęcie ilustracyjne]
REKLAMA

Współpraca rządu i samorządu w zakresie organizacji szczepień była tematem wideokonferencji Wojewody Mazowieckiego Konstantego Radziwiłła z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego. Omówiono m.in. kwestie dofinansowania przez rząd dowozu osób, które nie mogą samodzielnie dotrzeć na szczepienie. Wojewoda zaapelował, aby samorządy włączyły się w akcję informacyjną dot. szczepień. W spotkaniu uczestniczył m.in. Mariusz Godlewski, burmistrz Raciąża, który wypowiedział się na ten temat dla portalu ''Płońsk w Sieci''. 

Rząd będzie finansował dowóz osób z niepełnosprawnościami i mających problem z dojazdem do punktów szczepień w wysokości 80 proc. średnich kosztów dowozu. Transport powinien być dostępny dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu znacznym, a także seniorów, mających problemy z dotarciem do punktów szczepień na terenach gmin wiejskich, miejsko-wiejskich oraz w miastach poniżej 100 tys. mieszkańców.

- Każdy z samorządów będzie organizował dowóz swoich mieszkańców do punktów szczepień, a Urząd Wojewódzki zrefunduje środki za zorganizowany transport. W gestii samorządów pozostawiamy kwestię wyboru formy dowozu. Do dyspozycji będą też jednostki OSP - powiedział wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Samorządy do końca tygodnia uruchomią w swoich urzędach dedykowane linie telefoniczne, na które będą mogły zgłaszać się osoby potrzebujące pomocy w dotarciu do punktów szczepień.

- Podczas wideokonferencji z przedstawicielami samorządów poprosiliśmy włodarzy powiatów, miast i gmin, by od najbliższego  piątku w godzinach 8.00 – 15.00 funkcjonowały infolinie, które umożliwią rejestrację chętnych do skorzystania ze zorganizowanego transportu – podkreślił wojewoda mazowiecki.

(za info gov.pl dodał RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

DziwneDziwne

5 3

W ostatnich dniach zapytani chyba już wszystkich wójtów w naszym powiecie, czy już są zaszczepieni, a pana burmistrza Raciąża albo pominięto albo nie zauważyłem? 15:20, 13.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Rozalia AmebaRozalia Ameba

6 4

Czy można wziąć potrójno albo nawet popiątno dawke tyj cudownyj szczepiunki? Bo żem jest wystraszono. 16:18, 13.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA