Zamknij
REKLAMA

Premier: sytuacja nadal jest bardzo poważna; wirus cały czas zbiera swoje śmiertelne żniwo

10:27, 21.11.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Szef rządu zwrócił uwagę, że chociaż od kilku dni obserwujemy względną stabilizację liczby zakażeń, to jednak wirus cały czas zbiera swoje śmiertelne żniwo. "Sytuacja nadal jest bardzo poważna" - mówił.

Chociaż od kilku dni obserwujemy względną stabilizację liczby zakażeń, to jednak wirus cały czas zbiera swoje śmiertelne żniwo; sytuacja nadal jest bardzo poważna - mówił w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki zaznaczył, że każdego dnia zwiększana jest liczba łóżek i dostępnych respiratorów. Jak wskazał, dziś mamy ponad 37 tys. łóżek, z czego ok 40 proc. jest wolnych i czeka na pacjentów. Mamy też - jak dodał - 3 tys. respiratorów i kilkaset z nich "jest bez pacjentów".

"Obecnie siedmiodniowa krocząca średnia to powyżej 20 tys. (zakażeń), ok. 22-22,5 tys. dziennie, a więc sytuacja nadal jest bardzo, bardzo poważna" - stwierdził. Dodał przy tym, że z zatrwożeniem obserwuje codzienną liczbę zgonów, za które jest pośrednio i bezpośrednio odpowiedzialny koronawirus. "Musimy pamiętać, że wirus zbiera swoje śmiertelne żniwo, które zasiał 2-3, 4 tygodnie temu" - zwrócił uwagę.

Jak dodał, jeśli stabilność zakażeń się utrzyma, to także poprawę będziemy mogli zobaczyć dopiero za jakiś czas. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

rbk/ pad/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

StarościnoStarościno

2 1

Czy podejmiesz działania prawne wobec osób, które łamały prawo i uczestniczyły w wielkich nielegalnych zgromadzeniach ? To w dużej mierze oni przyczynili się do wzrostu liczby zachorowań. 10:44, 21.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PulmonologPulmonolog

0 0

Włodzimierz Bodnar stosuje skuteczną terapię na koronawirusa, podając pacjentom amantadynę. Jednak zarówno środowisko lekarskie, jak i polityczne pozostają głuche na rozpowszechniane na ten temat informacje. Pytanie dlaczego, cała wypowiedź doktora poniżej.
https://nczas.com/2020/11/20/lekarz-znalazl-skuteczna-terapie-na-koronawirusa-ale-polacy-maja-do-niej-ograniczony-dostep-rzad-zaslania-sie-procedurami-video/ 11:50, 21.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA