Zamknij
REKLAMA

Szumowski: znajdziemy rozwiązanie dot. organizacji wypoczynku dzieci, które zostanie wdrożone na czas wakacji

14:00, 22.05.2020 |
Skomentuj
PAP
REKLAMA

Szumowski na konferencji prasowej w piątek został zapytany, kiedy zostanie przywrócona możliwość organizacji obozów sportowych oraz kolonii dla dzieci.

Resort zdrowia wprowadzi rozwiązania dotyczące obozów i kolonii dla dzieci, które umożliwią im wypoczynek pomimo epidemii koronawirusa - zapowiedział szef Ministerstwa Zdrowia Łukasz Szumowski. Dodał też, że decyzje dotyczące takich rozwiązań będą podejmowane w ciągu dwóch tygodni.

Szef resortu zdrowia zapewnił, że w ciągu "najbliższego tygodnia, do dwóch tygodni" jego resort będzie mógł "powiedzieć, jaki mamy stan epidemiczny i jak przewidujemy rozwój epidemiczny" na miesiące wakacyjne: lipiec i sierpień. Wyjaśnił, że chodzi o to, "jak udaje się w Polsce wygaszać epidemię".

"Musimy też z branżą opracować regulaminy i metody postępowania w sytuacji, np. gdy jedno z dzieci na obozie będzie chore. Co to oznacza: czy cały obóz objęty jest kwarantanną, czy rodzice zabierają chore dzieci do domów? Nie jest to proste, ale na pewno znajdziemy takie rozwiązanie, które zostanie wdrożone w życie na czas wakacji" - powiedział Szumowski.

W Polsce zakażenie koronawirusem potwierdzono dotąd u 20 379 osób. Wyzdrowiało 8 731 chorych, 973 osoby zmarły. (PAP)

autor: Krzysztof Kowalczyk

krz/ mhr/

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

PłońskPłońsk

1 0

A to dziwne. Dzisiaj w markecie na literę "K" całe rodziny z dziećmi- starzy, młodzi, malutkie dzieciaczki. I wirusa nie ma. Ale jak trzeba do pracy wrócić albo do szkoły to już jest wirus i to bardzo groźny. Dziwna sprawa. Swoją drogą cała ta pandemia to jest dziwna sprawa. 14:22, 22.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA