Zamknij
REKLAMA

Maseczki dla najstarszych podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Płońsku

13:37, 24.03.2020 | za info UM Płońsk dodał RED
REKLAMA
Skomentuj
[Foto: UM w Płońsku]

- W obliczu tragedii nie możemy pozostać głusi – napisał kilka dni temu w  mediach społecznościowych Jakub Rogowski, właściciel Rogowski Manufaktura  Krawiecka. Dziś dzięki zaangażowaniu radnej Moniki Zimnawoda i  koordynowaniu przez nią współpracy darczyńcy z miastem pierwsza partia  uszytych w zakładzie pana Jakuba maseczek trafiła do najstarszych  podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

- Od blisko dwóch tygodni szukaliśmy rozwiązań, przede wszystkim technologicznych pozwalających na stworzeniu bezpiecznego produktu spełniającego wszelkie normy, posiadającego atesty jak i zoptymalizowanie produkcji i dystrybucji masek higienicznych. Niestety nie udało się – pisze pan Jakub. I dodaje ze smutkiem: - Maski bawełniane, niejałowe wielorazowego użytku… . Nie jest to produkt medyczny.

Państwo Rogowscy nie poddali się. Doszli do wniosku, że zaczynają produkcję masek wielorazowych – z podwójnej bawełny z kieszonką na wkład filtracyjny. Jak zaznaczają, dostępność surowców i technologii jest znikoma. I przyznają, że nie jest rozwiązanie idealne, ale przyczyni się do ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa.

Maseczki są bezpłatne. Są szyte na bieżące i stopniowe dystrybuowane – w miarę możliwości firmy. Z tego powodu zakres i wielkość produkcji nie są znane.

- Naszym celem jest dostarczenie maseczki do każdej rodziny w Płońsku – mówi burmistrz Andrzej Pietrasik. I zapowiada, że oprócz MOPS-u trafią one też do pracowników zajmujących się gospodarką komunalną.

- Maseczki są wielokrotnego użytku, bawełniane, z kieszenią, w którą można włożyć filtr.  Liczymy na Państwa wyrozumiałość i wierzymy, że inne zakłady i pracownie, w miarę możliwości pójdą w nasze ślady – kończą Grażyna, Andrzej i Jakub Rogowscy.

W dystrybucji maseczek pomoże samorząd miejski. Pierwsza partia trafiła dziś za pośrednictwem radnej Moniki Zimnawoda i burmistrza Andrzeja Pietrasika do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dalej zostaną one przekazane przez pracowników socjalnym najstarszym, a co za tym idzie, najbardziej narażonym na wirus – podopiecznym ośrodka.

Maseczki będą też dystrybuowane za pośrednictwem Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej i Spółdzielni Miejskiej w Płońsku.

Jak użyć maseczki?

Maska przed każdym użyciem powinna być wygotowana min. przez 20 minut w temperaturze min. 95 stopni Celsjusza, a następnie wyprasowana z użyciem pary.

Przed nałożeniem maseczki należy umyć ręce preparatem na bazie alkoholu (min. 60 proc.), a w ostateczności – wodą z mydłem.

Następnie zakryj usta i nos maską i upewnij się, że między twarzą a maską nie ma żadnych przerw.

Unikaj dotykania maski podczas jej używania. Jeśli to zrobisz, umyj niezwłocznie ręce preparatem na bazie alkoholu, a w ostateczności – wodą z mydłem.

Pamiętaj! Przez oczy też może dojść do zarażenia. Unikaj dotykania, pocierania oczu.

Aby usunąć maskę, zdejmij ją od tyłu (nie dotykaj przodu maski. Niezwłocznie wygotuj! Koniecznie dokładnie umyj ręce!

(za info UM Płońsk dodał RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

StopGłupocieStopGłupocie

2 1

W Polsce leczenie otyłości i powiązanych z nią powikłań pochłania 5% całkowitych wydatków Narodowego Funduszu Zdrowia. Wyobraźmy sobie tą kwotę i pomyślmy na co moglibyśmy wydać te pieniądze w szpitalach. Rodzicu - zanim ponownie kupisz dziecku kolejną paczkę chipsów i colę może pójdziesz z nim dziś razem pobiegać nad Płonkę. 16:09, 24.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

co to ma do rzeczy..co to ma do rzeczy..

2 2

Zabrzmiało tak, jakby to napisał właśnie ktoś, kto ma problemy z otyłością.
Daje rade - proszę, aby każdy zaczął od siebie! 16:37, 24.03.2020


A bezpieczne teA bezpieczne te

2 2

maseczki dla tych seniorów? 04:06, 25.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone