Zamknij
REKLAMA

Płoński PUP: Do minimum ograniczamy kontakt z interesantami

10:19, 16.03.2020 | REDAKCJA
REKLAMA
Skomentuj
Urzędnicy PUP apelują i zachęcają płońszczan, by nie przychodzić do urzędu, a sprawy załatwiać na odległość - korespondencyjnie lub za pomocą profilu zaufanego [Foto: PUP Płońsk]

''Stop!!! Zanim wejdziesz - zadzwoń!" - apeluje Powiatowy Urząd Pracy w Płońsku, podając numery telefonów do głównych wydziałów placówki, z których korzystają interesanci. - Zachowujemy zimną krew, jesteśmy na stanowiskach, jesteśmy do dyspozycji, ale musimy ograniczyć kontakt z interesantami do minimum - przekazuje Agnieszka Nec, dyrektor miejscowego PUP-u. 

Urzędy podejmują profilaktyczne działania, które mają na celu zminimalizowanie zagrożenia rozprzestrzeniającego się koronawirusa. Jednym z głównych kroków jest ograniczenie przyjmowania osób, które ubiegają się o załatwienie jakiejś sprawy.

- Nie zamykamy siedziby Powiatowego Urzędu Pracy w Płońsku na klucz. Otwarte jest główne wejście do urzędu. W przedsionku ustawiliśmy biurko i pracownicy, w razie takiej potrzeby, udzielają informacji przychodzącym do nas interesantom - podaje dyrektor Agnieszka Nec. - Zachęcamy jednak najpierw do kontaktu telefonicznego z danym wydziałem, odpowiemy na wszelkie pytania - kontynuuje, dodając, iż już zaobserwowano większą ilość załatwiania spraw, choćby rejestracji, przez internet. 

Urząd Pracy zawiesza do odwołania przyjmowanie wniosków o wydanie zezwolenia na pracę sezonową cudzoziemców oraz oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy przez cudzoziemca w formie papierowej. Od 16 marca takie czynności są możliwe jedynie za pośrednictwem portalu praca.gov.pl. Nie będzie także możliwości osobistego odbioru dokumentów. Wszystkie one wysyłane listownie za zwrotnym potwierdzeniem odbioru do podmiotów powierzających wykonywania pracy. 

Dodajmy, że korespondencyjnie lub za pośrednictwem profilu zaufanego można załatwić wiele spraw urzędowych nie wymagających osobistego stawiennictwa. Trzeba wypełnić formularz rejestracyjny i założyć konto na ePUAP. Profil zaufany to darmowe narzędzie, które umożliwia między innymi składanie podpisu elektronicznego, a dzięki niemu można załatwiać określone sprawy urzędowe online, bez wychodzenia z domu, co w obecnej sytuacji może okazać się na wagę złota. 

(REDAKCJA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone