Zamknij
REKLAMA

Zostali Aniołami dla dzieci z oddziału onkologicznego. Szacunek...

09:57, 05.12.2019 | RED
Skomentuj Od lewej: Beata Michalak z uczennicami z ZS nr 2, po prawej Monika Zimnawoda z przekazanymi przez szkołę darami dla dzieci z oddziału onkologicznego [Foto: zbiory szkoły/DT]
REKLAMA

Ręce, które pomagają, są świętsze niż usta, które tylko o tej pomocy mówią... Dlatego chcemy pokazać Wam nasze własne, płońskie „ciche Anioły”, które zawsze kiedy ktoś czegoś potrzebuje, spiesza ze wsparciem. Zespół Szkół nr 2, , Szkoła Podstawowa w Królewie oraz osoby prywatne przyłączyły się do zbiórki organizowanej przez płońskie Gabinety Medyczne 'Medicum' w odpowiedzi na akcję 'Zostań Aniołem dla dziecka z oddziału onkologicznego' Fundacji 'Gdy liczy się czas". 

O tym jak piękne serca mają ludzie zaangażowani w to szczytne przedsięwzięcie, niech świadczy powodzenie zbiórki. Zebrano bardzo dużo pięknych rzeczy, które rozjaśnią smutne buzie dzieci na oddziale onkologicznym w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. 

- Zespół Szkół nr.2 w Płońsku włączył się aktywnie do akcji "Zostań aniołem dla dziecka z oddziału onkologicznego". Przekazaliśmy nowe gry planszowe, zabawki, pluszaki, jaśki i kocyki. Rzeczy te zostały zawiezione do Stowarzyszenia TPD Koła dzieci niepełnosprawnych, które znajduje się w domu parafialnym - mówi Beata Michalak, wychowawca klasy IB, która ze Szkolnym Kołem Wolontariuszy jest inicjatorem akcji na 'Rutkach'. - Klasy i uczniowie, którzy przekazali prezenty to: Kinga Przygódzka 1J, Anita Cieszewska 1B, Julia Chmielewska 1J, 1J, 3TH, 3B, 1MG, 1THG, 3H, 3M, 1B, 1H, 1BG - wymienia opiekun SKW. - Bardzo dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w tym przedsięwzięciu. 

Prezenty trafiły przejściowo pod dach siedziby Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo TPD w Płońsku, które również wraz z jego szefową - Moniką Zimnawoda i pracownikami włączyło się w przedświąteczną akcję.

- Zbiórka wciąż trwa i przybywa paczek dla dzieci z onkologii. Dziś w naszych gabinetach mają pojawić się z darami uczniowie z Królewa - dodaje z radością Beata Jasiówka, właścicielka 'Medicum'. - Wkrótce wszystko razem spakujemy i rzeczy pojadą pod wskazany adres.   

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

HahaHaha

3 10

I kto na zdjęciu? Oczywiście Anioł prezes hahaha.
Lans dobry nie jest zły. 14:54, 05.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RedakcjaRedakcja

8 1

Pani prezes nie chciała być na zdjęciu - tak gwoli ścisłości. Sami poprosiliśmy o to, żeby podeszła do zebranych rzeczy. 15:15, 05.12.2019


LansLans

12 2

Zobacz sobie jak starostwo się lansowało ma szlachetnej paczce... lans to mało powiedziane. Cyrk... 22:43, 05.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Malkontenci Malkontenci

4 2

wam to nic nie pasuje, że zdjęcie, że pomaga, najłatwiej siedzieć na 4 literach w 4 ścianach i narzekać na wszystko. A niech sobie robią zdjęcia i się przy tym wygłupiają wtedy życie jest przyjmniejsze. Polecam wiecej luzu i radości w życiu. 07:16, 10.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA