Zamknij
REKLAMA

Płoński cmentarz na starych fotografiach...

09:56, 31.10.2019 | DT
REKLAMA

Już za chwilę Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, czas refleksji i zadumy nad życiem, nad przemijaniem. W naszym cyklu ''Płońsk z dawnych lat" publikujemy stare zdjęcia z rodzimego parafialnego cmentarza, którego początki sięgają XVIII wieku. Na zdjęciu czołówkowym płońska nekropolia w latach -30-tych. Z prawej strony widoczny grób doktora Leona Rutkowskiego (1862-1917). Poniżej kolejne archiwalne fotografie otrzymane dzięki uprzejmości Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Płońska. 

Teren cmentarza parafialnego w Płońsku, lata -30-te XX wieku. Na pierwszym planie mieszkanki Płońska odwiedzające groby rodzinne.

Jeden z grobów płońskiego cmentarza parafialnego, zdjęcie wykonane na przełomie lat -20-tych i -30-tych XX wieku.

Cmentarz parafialny w Płońsku. Na zdjęciu neogotycka kaplica grobowa Sabiny i Jana Grobickich - właścicieli Strachowa, wzniesiona w 1896 roku z fundacji Sabiny Grobickiej. Fotografia z lat okupacji hitlerowskiej.

Lata okupacji hitlerowskiej, zdjęcia wykonane przed kaplicą grobową małżonków Sabiny i Jana Grobickich na płońskim cmentarzu parafialnym. 

Zdjęcie wykonane w latach okupacji hitlerowskiej - krzyże płońskiego cmentarza parafialnego. 

A kończymy tak. Uczniowie płońskich szkół porządkujący groby na płońskim cmentarzu parafialnym w ramach realizowanego przez Pracownię Dokumentacji Dziejów Miasta Płońska w latach 2000-2014 projektu pn. „Spuścizna”.

(Zdjęcia dzięki uprzejmości Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Płońska) 

[DAWNY]1572513068485[/DAWNY]

 

(DT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone