Zamknij
REKLAMA

Jakie maski do włosów są polecane dla posiadaczek fal i loków?

11:57, 22.11.2021 | materiały partnera

Te z nas, które natura obdarzyła naturalnie kręconymi włosami, powinny mieć świadomość, że ich fryzura to nie tylko wyróżnienie, ale także obowiązek. Fale we włosach wymagają niestety odpowiedniego traktowania, w innym wypadku mają tendencję do wyglądania na zaniedbane. Z jednej strony musimy pamiętać o tym, że kręconych włosów nie można przeciążać, ponieważ opadną i stracą swoją naturalną strukturę. Z drugiej strony musimy dbać o to, by naszych włosów nadmiernie nie spuszyć, co może być o tyle trudne, że niemal wszystkie falowane włosy mają do tego tendencję. W codziennej pielęgnacji kluczowe mogą okazać się odpowiednie kosmetyki, takie jak maski do włosów. O czym musimy pamiętać, jeśli szukamy produktu, który idealnie odpowie na potrzeby naszej burzy loków?  

Maski do włosów kręconych – loki wymagają dobrego nawilżenia

Jeśli jesteśmy posiadaczkami kręconych włosów, powinnyśmy pamiętać o tym, że ich właściwa pielęgnacja zaczyna się od odpowiedniego nawilżenia. Wynika to z faktu, że loki z natury są raczej włosami o wysokiej porowatości – niestety oznacza to, że są stosunkowo kłopotliwe, jeśli chodzi o ich dobre traktowanie. Mają tendencję do przesuszania się i puszenia, co nie ułatwia ich codziennych zabiegów higienicznych. Z drugiej strony jednak loki są całkiem podatne na różne zabiegi stylizacyjne ze względu na ich sztywność. Ten fakt z pewnością docenią te z nas, które nie lubią spędzać długich godzin na układaniu fryzury.

W związku z nadzwyczajnymi potrzebami kręconych włosów, warto jest wybierać odpowiednie dla nich kosmetyki. Maski do włosów czy inne preparaty, których używamy, powinny przede wszystkim zawierać w sobie składniki nawilżające – tylko dobrze nawilżone loki będą prezentowały się tak jak powinny. Musimy jednak pamiętać, że włosy kręcone, jako włosy z natury wysokoporowate, bardzo dobrze chłoną wszelkie substancje, jakie znajdą na swojej powierzchni. Z tego względu musimy zwrócić także uwagę na to, by ich nie przesuszyć.

Maski do włosów kręconych – jaki powinny mieć skład?

Zacznijmy może od tego, jakich składników nie powinny zawierać maski do włosów, których chcemy użyć w celu odżywienia naszych loków. Przede wszystkim najlepiej jest zdecydować się na kosmetyki bez parafiny, silikonów czy gum – te wszystkie składniki bardzo trudno się zmywa, co w połączeniu z faktem, że kręcone włosy są niezwykle chłonne, może skutecznie utrudnić nam codzienną pielęgnację. Maski do włosów kręconych nie powinny zawierać także składników, których zadaniem jest dociążenie naszych włosów, takich jak wosk – wynika to z tego, że przy kręconych włosach zależy nam na uwypukleniu ich cech. Jeśli nadmiernie obciążymy loki, to stracą one wiele ze swojej prezencji.

Maski do włosów kręconych powinny być w głównej mierze nawilżające. Przy wyborze idealnej maski postawmy więc na obecność w jej składzie emolientów. Bardzo dobrze spiszą się tutaj wszystkie oleje roślinne, takie jak olej konopny, z czarnuszki, z orzechów, lniany czy słonecznikowy. Obecność tych składników w naszych kosmetykach zagwarantuje nam, że pod łuski włosa dostanie się właściwa ilość substancji, które odżywią i nawilżą jego strukturę.

Jak stosować maski do włosów, aby uzyskać najlepszy efekt na naszych lokach?

Decydując się na zakup maski do włosów, powinnyśmy mieć świadomość, że znaczenie ma nie tylko jej skład, ale także sposób używania. Tylko właściwa pielęgnacja zapewni nam wymarzony efekt, czyli niesamowitą burzę kręconych i lśniących włosów. Zasadniczo maski do włosów kręconych można używać po każdym umyciu włosów, jeśli pamiętamy o jednej rzeczy – maska bogata w proteiny albo humektanty może spuszyć i wysuszyć nasze loki, jeśli będzie nadmiernie stosowana.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%