Zamknij
REKLAMA

Jak szybko zapuścić brodę?

09:41, 21.09.2021 | materiały partnera

Marzysz o zmianie wyglądu? Świetnym pomysłem będzie zapuszczenie brody. Ten niepozorny element potrafi zmienić wizerunek i odmienić rysy twarzy. Jest to również dobre rozwiązanie, jeśli znudziło Ci się częste golenie brody. Przeczytaj i dowiedz się, jak zapuścić brodę.

Marzysz o zmianie wyglądu? Świetnym pomysłem będzie zapuszczenie brody. Ten niepozorny element potrafi zmienić wizerunek i odmienić rysy twarzy. Jest to również dobre rozwiązanie, jeśli znudziło Ci się częste golenie brody. Przeczytaj i dowiedz się, jak zapuścić brodę. 

Początki zapuszczania 

Początki zwykle bywają trudne. Jednak nie zniechęcaj się! Warto poczekać, aby zobaczyć pierwsze świetne efekty. A one pojawią się już po kilku dniach. Oczywiście to nie tak, że wystarczy pozostawić brodę samą sobie. Podczas zapuszczania brody oraz do jej pielęgnacji przyda Ci się szczotka do brody. Taka wykonana z miękkiego, naturalnego włosia nadaje się zarówno do rozczesywania zarostu, jak i do delikatnego masażu skóry. Masaż pobudzi mieszki włosowe i poprawi ukrwienie, co sprawi, że włoski będą rosły szybciej. Warto stosować także olejki do brody, które dodatkowo nawilżą skórę i pobudzą włoski do wzrostu. 

Schludny wygląd - przycinanie brody

Kiedy Twoja broda osiągnie już zadowalający wygląd i będzie odpowiednio długa, pora na jej układanie. Warto najpierw nadać jej odpowiedni kształt, przycinając ją nożyczkami. Jeśli chcesz optycznie wyszczuplić twarz, przytnij zarost jedynie po bokach. Możesz w tym celu użyć nożyczek lub trymera do brody. Jeśli z kolei masz podłużną twarz i chcesz przywrócić jej lepsze proporcje, to przytnij włoski jedynie na podbródku. Tak uformowana broda będzie schludna i zadbana - będzie świetną ozdobą Twojej twarzy! 

Codzienna pielęgnacja

Pamiętaj, że broda ma być nie tylko ładna, ale przede wszystkim wygodna. Powinieneś się w niej dobrze czuć. Aby tak było, musisz o nią odpowiednio zadbać. Warto sięgnąć po profesjonalne kosmetyki do brody dla mężczyzn. W codziennej pielęgnacji przyda Ci się kilka kosmetyków. Zobacz więcej na  barbermania.pl

Pierwszy krok to szampon do brody. Jego używanie to podstawa w pielęgnacji zarostu. Pomoże Ci usunąć z brody wszystkie zanieczyszczenia, które się w niej zgromadziły w ciągu dnia, a także nadmiar sebum. Oczyszczanie skóry korzystnie działa na porost włosów, dlatego od czasu do czasu możesz zrobić peeling. Warto stosować także odżywkę do brody, która zmiękczy włoski i zapobiegnie wrastaniu się ich w skórę, a także zapobiegnie powstawaniu podrażnień. Na samym końcu pielęgnacji warto zastosować olejek do brody, który doskonale nawilży włosy i skórę, dzięki czemu broda będzie prezentować się doskonale! 

Receptą na zapuszczenie brody jest przede wszystkim odpowiednia pielęgnacja. Dzięki dobrze dobranym kosmetykom z naturalnymi składnikami sprawisz, że Twoja broda będzie rosła szybciej i będzie prezentować się efektownie, elegancko i schludnie. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%