Zamknij

Najważniejsze informacje o kominkach wolnostojących

12:04, 23.08.2021 artykuł sponsorowany

Kominek może być świetnym wyborem, jeśli uwielbiamy ogrzewać się w chłodne wieczory w naszym salonie. Takie ciepło daje dużo odprężenia i wprawia nas w o wiele lepszy nastrój. Kominek potrafi być nie tylko źródłem ciepła, ale również efektownym elementem dekoracyjnym. Najczęściej kominki spotkać możemy w salonach, jednak wiele osób decyduje się na jego montaż w sypialni, kuchni czy nawet łazience.

Kominki wolnostojące

Należy pamiętać, że kominki wolnostojące nie są tym samym, co piecie wolnostojące zwane kozami. Kominki nowoczesne (w Opolu i województwie Opolskim) charakteryzują się tym, że mają gotową obudowę, która jest wysoce odporna na działanie ognia. W ten sposób można je w bardzo łatwy sposób zainstalować w naszym pomieszczeniu. Koszty związane z montażem również są niższe.

Kominek wolnostojący jest w stanie znacznie poprawić charakter pomieszczenia, w którym się znajduje. Możemy na rynku spotkać się z kominkami żeliwnymi czy kaflowymi. To, jaki wybierzemy rodzaj zależy tylko od naszych preferencji. Żeliwne kominki potrafią wpasować się w większość wnętrz, natomiast te kaflowe przywołują wspomnienia z dawnych lat. Zazwyczaj kominki tego rodzaju są opalane drewnem albo brykietem. Należy jednak pamiętać, że opalany materiał musi być suchy.

Co ciekawe, nowoczesne kominki wolnostojące są wyposażane w specjalne moduły, które magazynują ciepło. Jest to o wiele lepsze rozwiązanie, ponieważ klasyczne kominki szybko się nagrzewają, ale za to szybko stygną. Warto jednak pamiętać, że kominek wolnostojący prawie nigdy nie będzie głównym źródłem ciepła. Jeżeli bardzo nam na tym zależy, powinniśmy zdecydować się na inny rodzaj kominka.

Nowe rozwiązania

Warto wspomnieć o tym, że obecnie producenci wykorzystują nowe technologie w tworzeniu kominków wolnostojących, dlatego możemy korzystać z coraz to praktyczniejszych rozwiązań. Możemy na przykład zaopatrzyć się w kominek wolnostojący posiadający wkład z płaszczem wodnym oraz z funkcją odzyskiwania ciepła z produkowanych spalin. Dzięki temu urządzenia te są jeszcze bardziej ekonomiczne. Kominki wolnostojące są więc świetnym wyborem w domach jednorodzinnych. Charakteryzują się one wysoką wydajnością oraz bezpieczeństwem w ich użytkowaniu.

Wkłady z płaszczem wodnym polegają na dodatkowej osłonie w formie podwójnej ścianki otaczającej komorę spalania. W niej znajduje się woda. Kominek z płaszczem wodnym można podłączyć do systemu centralnego ogrzewania. W ten sposób będzie on w stanie ogrzewać wodę zarówno na potrzeby centralnego ogrzewania, jak i użytkowe. Obecnie wkłady kominkowe są tworzone z wysokiej jakości materiałów, które cechują się długotrwałą żywotnością. Można więc być spokojnym, że rozwiązanie to jest skuteczne na wiele lat.

Dzięki temu, że technologia nieustannie idzie naprzód, kominki wolnostojące są coraz bardziej efektywne. Ogrzanie całego domu za ich pomocą nadal jest praktycznie niemożliwe, jednak z pewnością wybór ten będzie idealny w przypadku dodatkowego źródła ogrzewania. W ten sposób długie i zimne wieczory staną się naprawdę klimatyczne.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%