Zamknij
REKLAMA

Styl vintage, czyli stylowy powrót do przeszłości

09:06, 11.06.2021 | materiały patnera

Styl vintage z roku na rok staje się coraz modniejszy, co wynika z faktu, że jest on stosunkowo łatwy do wprowadzenia we wnętrzach oraz z mody na wszystko, co używane. Vintage bowiem odnosi się do wszystkiego tego, co retro, czyli starzejącego się. Stąd też właśnie modne znów szafki, stoliki pod telewizor i ławy rodem przeniesione z mieszkań naszych babć. Czym charakteryzuje się styl vintage? Przedstawiamy najciekawsze informacje.

Vintage – stare, czy nowe?

Styl vintage jak wspomniano wcześniej to hołd oddany rzeczom starym i używanym. Wspaniale wpisuje się w trend zero i less waste, który ma na celu ograniczenie nadmiernej produkcji rzeczy – to właśnie dzięki modzie na vintage, z powodzeniem można wykorzystać to, co teoretycznie wyszło z mody i nadać mu nowe życie. Niestety jak coś jest modne, to staje się również droższe, dlatego osoby, których nie stać na odrestaurowanie lub zakup mebli sprzed kilkudziesięciu lat mogą skorzystać z bogatej oferty mebli i dodatków stylizowanych na stare. Ciekawym uzupełnieniem mogą być również elementy, które nawiązują do mody sprzed lat np. tapety w kwieciste wzory.

Sprawdź ofertę nowych mieszkań w Chrzanowie

Vintage – zrób to sam

Ważną częścią stylu vintage jest odnawianie starych mebli, a prawdziwym hitem są te znalezione na strychu babci i odrestaurowane samodzielnie. Duży wybór odpowiednich farb, narzędzi i akcesoriów, pozwala na własnoręczne odświeżenie mebli. Dodatkową zaletą jest to, że wtedy możemy stworzyć meble idealnie dopasowane do naszego gustu i wystroju wnętrz np. wybierając odpowiednią farbę, czy uchwyty do szafek.

Nowocześnie, czy staromodnie?

Mimo że w pierwszej chwili styl vintage może wydawać się staromodny, to wcale tak nie jest, gdyż meble i dodatki w stylu retro są jedynie ciekawym uzupełnieniem wystroju, a nie jego główną cechą. Styl vintage zazwyczaj opiera się na wspaniałym połączeniu tego co stare, z tym co nowoczesne. W salonie mogą więc królować nowoczesne meble, a ciekawy sekretarzyk, czy stolik w stylu retro mogą stanowić stylowy i ciekawy akcent. Można również wybrać meble w stylu retro i uzupełnić je nowoczesnymi dekoracjami. To sprawia, że wnętrza w stylu vintage są idealne dla osób, które lubią bawić się modą i dodatkami, gdyż styl ten daje ogromne pole manewru i wiele ciekawych możliwości. Z pewnością vintage jest dla ludzi odważnych, którzy mają odrobinę poczucia humoru i nie lubią nudy, a jednocześnie cenią sobie tradycje.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%