Zamknij

Na co pomaga tlenoterapia?

00:00, 13.05.2021 artykuł sponsorowany

Tlenoterapia ma bardzo wiele zalet, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się o niej nieco więcej. Leczenie zwiększonym stężeniem tlenu jest doskonałym wyborem dla osób, które zmagają się z różnego typu objawami niewydolności oddechowej.

Jakie korzyści?

Jak wspomniano we wstępie używając tlenoterapii, można liczyć na bardzo wiele korzyści. Największą zaletą dla pacjentów jest oczywiście możliwość szybkiego poprawienia dotlenienia wielu ważnych narządów wewnętrznych. Dotlenienie mózgu czy też serca poprawia nie tylko sprawność fizyczną, ale również psychiczną. Tlenoterapia jest doskonałym zabiegiem dla tych osób, które chcą spowolnić postęp przewlekłych chorób płuc, czy też znacząco zredukować zaburzenia oddychania. Mało osób zdaje sobie sprawę również z tego, że profesjonalny koncentrator tlenowy, może pomóc w poprawieniu jakości snu. Pamiętać należy również o tym, że tlen nie tylko znacząco ułatwia swobodne oddychanie, czy też natlenienie organizmu, ale wpływa bezpośrednio na obniżenie stresu. Domowe koncentratory tlenu znacząco poprawiają samopoczucie pacjentów, dlatego też umożliwiają w miarę normalne funkcjonowanie. Z dobrodziejstwa tlenoterapii powinny w pierwszej kolejności skorzystać osoby otyłe, pacjenci po zawale mięśnia sercowego i osoby, które zmagają się z astmą. Po koncentrator tlenowy powinny sięgnąć również te osoby, które zmagają się z różnego typu dusznościami, bezdechem sennym, czy też chorobami dekompresyjnymi. 

Domowa tlenoterapia

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się domowa tlenoterapia. Aby z niej skorzystać wystarczy wypożyczyć profesjonalny koncentrator tlenowy. Tego typu sprzęt medyczny oferuje między innymi ElektrotechMed. Do wyboru są stacjonarne i przenośne koncentratory tlenu, które wbrew opinii są bardzo proste w użytkowaniu. Nowy przenośny koncentrator tlenu jak powszechnie wiadomo nie należy do najtańszych wydatków, dlatego też dzierżawa cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Wybranie profesjonalnego koncentratora tlenu, to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest również to, aby prawidłowo z niego skorzystać.

Przenośny czy stacjonarny koncentrator tlenowy?

Stacjonarne koncentratory tlenu są urządzeniami, które stosowane są głównie w domowym zaciszu albo na terenie różnorodnych placówek ochrony zdrowia. Mowa  tutaj między innymi o szpitalach, przychodniach, czy też zakładach opieki długoterminowej. Jeżeli chodzi o przenośny koncentrator tlenu, to jest on z kolei wykorzystywany wszędzie tam, gdzie niezbędne jest wsparcie tlenowe poza domem. Stacjonarny koncentrator tlenowy jak łatwo się domyślić jest znacznie cięższy i zajmuje więcej miejsca, niż jego mobilny odpowiednik. Warto wspomnieć również o tym, że zdecydowanie lepszą wydajnością, mogą pochwalić się stacjonarne modele. Czystość tlenu w stacjonarnych koncentratorach tlenowych, może wynieść nawet 96% i rzadko kiedy stężenie tlenu spada poniżej 90%. Takimi wspaniałymi wynikami niestety nie mogą pochwalić się przenośne koncentratory tlenu, które cenione są z kolei za mobilność.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%