Zamknij
REKLAMA

Odzyskiwanie należności trwa zbyt długo? Skróć egzekwowanie długów do minimum dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu

13:44, 13.03.2020 |
Skomentuj

Jak się pożyczyło albo kupiło, to trzeba oddać lub uregulować rachunki – niby proste, jednak rzeczywistość często okazuje się zdecydowanie bardziej skomplikowana. Problemy z szeroko pojmowaną windykacją stanowią zmorę wielu polskich przedsiębiorstw. Dlatego też z roku na rok coraz więcej osób decyduje się skorzystać z usług kancelarii prawnych, wyspecjalizowanych w odzyskiwaniu długów. Dysponują one nie tylko fachowcami o odpowiednim wykształceniu, ale też zaawansowanymi narzędziami, dzięki którym ich klienci mogą liczyć na wysoką skuteczność.

Czasu nie kupisz za żadne pieniądze, a program do windykacji przyspiesza niektóre prace o ponad połowę

Ile trzeba wydać, żeby cała należna suma w końcu znalazła się na firmowym koncie? To oczywiście zależy od wielu rozmaitych czynników, żeby wymienić tylko wysokość należności oraz aktualną sytuację finansową poszczególnych dłużników. Poza tym niejednokrotnie tylko sprawna windykacja jest w stanie uratować firmę przed popadnięciem w poważne tarapaty. Kiedy na szali leży płynne funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa, czas okazuje się być całkiem dosłownie na wagę złota. A jak zapewniają twórcy systemu SmartDebt, rozbudowany program do windykacji jest w stanie zaoszczędzić nawet 55% czasu operacyjnego, potrzebnego do poprowadzenia jednego przypadku. Klient na pewno odczuje dużą różnicę pomiędzy oczekiwaniem na pieniądze przez 2-3 miesiące a załatwieniem całej sprawy w nieco ponad miesiąc. Szybkie uporanie się z nieskorym do współpracy dłużnikiem sprawia, że kancelaria zyskuje rozgłos, otrzymuje coraz więcej zapytań. Nie ma najmniejszych wątpliwości: inwestycja w nowoczesne rozwiązania IT dla prawników zwraca się błyskawicznie i przynosi wymierne korzyści wszystkim zainteresowanym egzekwowaniem należności.

Intuicyjna obsługa oraz automatyzacja wielu czynności poprawia efektywność całego zespołu kancelarii

Zazwyczaj firmy windykacyjne pracują według określonego schematu działania. Zgodność z obowiązującymi procedurami to oczywistość, jednak trudno oczekiwać aby wszędzie funkcjonował jeden workflow. Rytm pracy oraz koordynacja wszystkich działań z różnych działów wyglądają nieco inaczej – dlatego tak ważne jest, aby w programie do windykacji istniały opcje pozwalające na dostosowanie systemu do specyfiki konkretnej kancelarii. Według przedstawicieli firmy Talpa Soft połączenie rygorystycznych formalności z pewną elastycznością jest trudne, ale jak najbardziej wykonalne. Twórcy takiego oprogramowania korzystają z niezwykle zaawansowanych technologii, z elementami sztucznej inteligencji włącznie. Optymalizacja procesów niezbędnych do odzyskiwania należności klientów wymusza stosowanie nowoczesnych rozwiązań. W końcu kancelaria, która będzie wykazywać się skutecznością i szybkością prowadzonych windykacji, z pewnością zacznie otrzymywać coraz więcej intratnych spraw.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone