Zamknij
REKLAMA

Praca hydraulika - co leży w jego obowiązkach?

09.46, 22.11.2022 materiał partnera Aktualizacja: 09.47, 22.11.2022
pixabay

Hydraulika zwykle utożsamiamy z osobą, która ma za zadanie naprawić cieknący kran czy odpowiednio zainstalować rury w naszych domach. Zakres obowiązków hydraulika jednak na tym się nie kończy. Hydraulicy mogą być nie tylko zaangażowani w pracę praktyczną, ale także mogą pracować jako projektanci, opracowując plany i pomagając w usprawnieniu procesu instalacji. Tak naprawdę jest to dziś zawód z dużą liczbą możliwych ścieżek kariery. Jak jednak w praktyce wygląda codzienna praca hydraulika?

Miejsce pracy hydraulika

W przypadku hydraulika ciężko mówić o zawodzie wykonywanym w jednej lokalizacji. Szczególnie jeśli dotyczy to świadczenia usług różnym klientom w ich domach prywatnych. Dla przykładu hydraulik Warszawa Bielany w ciągu jednego dnia może wypełniać swoje obowiązki w różnych domach i firmach w tej okolicy. A skoro o obowiązkach mowa - co tak właściwie do nich należy?

Codzienna praca hydraulika - jak wygląda?

Stereotypowa praca hydraulika polegająca na drenażu rur czy ich montażu to tylko niewielka część dostępnych możliwości kariery dla doświadczonego profesjonalisty.

Ekspert w dziedzinie hydrauliki jest świadom przepisów budowlanych i norm bezpieczeństwa. Pracuje on również nad tym, aby te normy były przestrzegane.

Do zadań hydraulika należy również:

  • testowanie szczelności rur za pomocą ciśnienia powietrza i innych mierników
  • konstruowanie nowych systemów rur poprzez cięcie, dopasowywanie, mierzenie i gwintowanie

Hydraulicy nierzadko pracują razem z architektami, ponieważ mogą wnieść cenną wiedzę dotyczącą najlepszych miejsc przejścia instalacji przez ściany i umiejscowienia osprzętu, oszczędzając cenny czas i unikając kosztownych błędów.

Dzień z życia hydraulika nierzadko jednak obejmuje również odbieranie telefonów o północy od przestraszonego klienta z pękniętą rurą czy pracę na budowie.

Formy pracy hydraulika

Nierzadko hydraulicy pracują na własny rachunek lub w małej firmie zatrudniającej mniej niż dziesięć osób. Zdarza się jednak, że niektórzy decydują się na pracę dla większych podmiotów lub rządu. Wiele dużych przedsiębiorstw czy instytucji zatrudnia własnych pracowników. Wojsko może być kolejnym dużym pracodawcą dla osób, które zdobyły wykształcenie w tym zawodzie. Nierzadko jest to atut dla osób, które chcą dostać się do wojska.

Gdzie w takim razie hydraulik może znaleźć zatrudnienie? Mówiąc najprościej - wszędzie tam, gdzie jest lub musi być dostępna bieżąca woda potencjalnie znajdą zatrudnienie. W szczególności dziś, gdy na rynku pracy brakuje hydraulików z wykształceniem i doświadczeniem.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%