Zamknij
REKLAMA

Sztolnia Królowa Luiza Zabrze

10.38, 27.09.2022 materiał partnera Aktualizacja: 10.38, 27.09.2022
pixabay

Królowa Luiza w Zabrzu to wyjątkowe miejsce na Śląsku. Ta majestatyczna kopalnia, a także muzeum słynie ze wspaniałych wystaw, które podróżują do Śląska od wielu lat. Klienci naszej agencji już od dłuższego czasu pytają o możliwość zwiedzania kopalni Królowa Luiza w Zabrzu. Aby ułatwić Państwu zwiedzanie tego wspaniałego muzeum, przygotowaliśmy specjalną ofertę, która umożliwia Państwu zwiedzanie kopalni z prywatnym przewodnikiem. Oferujemy także specjalne opcje zwiedzania połączone z wizytą w innych muzeach Śląska.

Historia kopalni Królowa Luiza w Zabrzu

Kopalnia Królowa Luiza w Zabrzu to jedno z najbardziej rozpoznawalnych muzeów Śląska. Historia tego miejsca sięga początków XIX wieku, kiedy to została otwarta kopalnia na terenie obecnej Głównej Kopalni Guido w Zabrzu ( https://przedsiebiorczosc-24.pl/category/turystyka-i-hotelarstwo/ ). W tym miejscu pracowało około dwóch tysięcy górników, którzy wydobywali co najmniej dwadzieścia ton węgla dziennie. W okresie międzywojennym kopalnia Królowa Luiza w Zabrzu została zamknięta, a jej pracownicy przeniesieni do innych kopalń w okolicy. W roku 1950 muzeum kopalni Królowa Luiza w Zabrzu zostało otwarte dla publiczności, a jego odwiedzający mogli zwiedzać nie tylko kopalnie, ale także wystawy związane z historią kopalni.

Atrakcje sztolni Królowa Luiza

Największy kompleks turystyki poprzemysłowej w Europie zaprasza na: ponad 10 km podziemnych tras turystycznych, pięć poziomów podziemnej przygody, najdłuższy w Polsce, podziemny spływ łodzią, największy w Europie podziemny park maszyn górniczych, najgłębiej w kraju położona trasa turystyczna w górnictwie węglowym, niezwykły podziemny ogród pełen roślin, tajemniczy spacer - przez sam środek pokładu węgla, najciekawsze historie, fascynujące legendy, najpotężniejsze żywioły i moce podziemnej natury na wyciągnięcie ręki, najlepsi na świecie przewodnicy

Noclegi w Zabrzu i na Śląsku

Hostel Guido to obiekt noclegowo-konferencyjny, zlokalizowany w w samym centrum miasta, w pobliżu dwóch głównych atrakcji turystycznych Górnego Śląska: Kopalni Guido i Sztolni Królowa Luiza.Jeśli chcą Państwo się zatrzymać w Zabrzu podczas zwiedzania kopalni Królowa Luiza, istnieje kilka opcji noclegowych. Zabrze jest pełne hoteli, pensjonatów i hosteli, które oferują wysoki poziom obsługi i przystępne ceny. Jeśli chcą Państwo spędzić więcej czasu na Śląsku, istnieje również możliwość znalezienia noclegu w Katowicach lub w innym mieście Śląska.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%