Zamknij
REKLAMA

Przyjdźcie do Babci Krysi na obiad!

08.20, 26.09.2022 Materiał zewnętrzny Aktualizacja: 17.48, 01.10.2022
W Garach Babci Krysi serwowana jest prosta, sprawdzona domowa kuchnia polska, ale z nowoczesnym pazurem

Płońskie Gary Babci Krysi znajdują się na Placu 15 Sierpnia 12. W tym klimatycznym miejscu można zjeść obiad, lunch, ale też zorganizować niezapomniane przyjęcie czy spotkanie. Urządzicie tutaj chrzciny, komunie, urodziny, jubileusze czy spotkania firmowe. Wasi goście z pewnością będą zachwyceni!

Zanim jednak przejdziemy do szczegółów, chcemy wam opowiedzieć, dlaczego Gary Babci Krysi nie są zwyczajną restauracją, jak niektórym mogłoby się wydawać… Jest to część Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywność Seniorów AS, z której zyski przeznaczane są na działalność statutową. Stowarzyszenie działa bowiem jako Podmiot Ekonomii Społecznej i utrzymuje się z własnych wypracowanych środków, bez funduszy i dotacji unijnych. Projekty i działania, które kieruje do dużej grupy społecznej, jaką są seniorzy, jest w stanie realizować dzięki gościom swoich restauracji. Każda złotówka pochodząca z zamówienia jest przeistaczana w dobro i pomoc tym, którzy jej potrzebują. Czyli – zamawiasz, jesz i pomagasz!

Jednak przede wszystkim Gary Babci Krysi działają dla seniorów. Ci zrzeszeni w Stowarzyszeniu AS mogą tutaj zjeść obiadowy zestaw dnia ze zniżką 50%. Stowarzyszenie chce w ten sposób odciążać ich budżety, wiedząc, że emerytury i renty są czasem tak niskie, że ledwo starcza z nich na bieżące opłaty. Dzięki temu, że restaurację odwiedzają goście, mieszkańcy miasta, możliwe jest dofinasowanie posiłków dla seniorów bez funduszy zewnętrznych.

W restauracji wydawane są też codziennie tzw. Zawieszone obiady. Dzięki ludziom o otwartych sercach codziennie w Płocku i Mławie, a teraz również w Płońsku wydawanych jest kilkaset posiłków dla najbardziej potrzebujących osób: chorych, samotnych, starszych, takich, którym losy potoczyły się w różny sposób. Obiady można zawieszać na stronie www.zawieszonyobiad.org.pl.

To wszystko jest możliwe właśnie dzięki działalności komercyjnej. A w niej jest między innymi wspomniana wyżej organizacja przyjęć. W Garach Babci Krysi podchodzi się do niej w sposób absolutnie profesjonalny. Obsługa dba o każdy element wystroju, sale restauracji zmieniają się w takie miejsce, jakie klienci mają wymarzone. Każdy szczegół dopinany jest na ostatni guzik. Każdego roku w naszych restauracjach dziesiątki osób organizują chrzciny, komunie, jubileusze, urodziny, a także wesela. Również dzięki tym przyjęciom możemy pomagać naszym seniorom, ponieważ dochód z nich uzyskany przeznaczamy m.in. na dofinansowywanie obiadów. 

[FOTORELACJA]991[/FOTORELACJA]

Babcia Krysia oferuje też domowy catering, który można zamówić, jeśli organizuje się przyjęcie w domu. To dobra opcja dla tych, którzy nie lubią stać godzinami w kuchni, a chcą zaskoczyć swoich gości wybornymi smakami. 

A jeśli kiedyś najdzie Was ochota na coś smacznego, ale do zjedzenia w domu, jest też oczywiście usługa dowozu - codziennie do godz. 21.00 prosto pod wasze drzwi. Zamawiać można na stronie https://www.odbabcikrysi.pl/.

No i najważniejsze… Co można tutaj zjeść? W Garach Babci Krysi serwowana jest prosta, sprawdzona domowa kuchnia polska, ale z nowoczesnym pazurem. Polecamy kilka hitowych specjałów jak nasze placki ziemniaczane czy szare kluski, które będą dostępne w każdy czwartek! Zawsze rozchodzą się w mgnieniu oka. Będą także makarony i sałatki. Będziecie mogli spróbować naszych wyśmienitych zup – chociażby ogórkowej czy pomidorowej. Będzie schabowy, mielony i inne mięsa. I oczywiście pierogi! A także naleśniki, babka ziemniaczana i wiele innych specjałów – niektóre z nich danego dnia dostępne są za 10 zł. Nie zabraknie też smacznych domowych ciast.

Pracę kuchni, bieżące promocje, menu oraz aktualny zestaw dnia Garów Babci Krysi zawsze znajdziecie na naszym fanpage’u na Facebooku – https://www.facebook.com/garybabcikrysi. Warto śledzić, aby być na bieżąco! 

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%