Zamknij
REKLAMA

Rodzaje odżywek do włosów — jak dobrać odpowiednią?

00:00, 05.08.2022 | materiał partnera

Odpowiednia pielęgnacja włosów to gwarancja ich zdrowia oraz estetycznego wyglądu. Aby utrzymać gładkie i lśniące kosmyki, powinniśmy regularnie stosować produkty dopasowane do naszych potrzeb i oczekiwań. Wybierając odpowiedni kosmetyk, dobrze jest wiedzieć jakiego rodzaju mamy włosy i jaki efekt chcemy osiągnąć. Dodatkowo warto wczytać się w skład kosmetyku, ponieważ to od niego zależy, czy nasza skóra głowy pozostanie zdrowa i odwdzięczy się nam pięknymi pasmami.

Dlaczego warto stosować odzywki do włosów?

Odzywki do włosów chronią przede wszystkim ich strukturę przed utratą wody i przesuszaniem się. Prowadzi ono do łamania włosów i rozdwajania końcówek, a w dłuższej perspektywie do otwarcia łusek włosa. Będzie to skutkowało tym, że włosy straca swoja gładkość, staną się szorstkie, kruche i podatne na puszenie. W zależności od tego, jaki posiadamy rodzaj włosów, będziemy stosować produkty o zróżnicowanym składzie. Warto zainwestować w taki kosmetyki, które oprócz funkcji naprawczych będą również chroniły włosy i skórę głowy przed czynnikami z zewnątrz.

Jak stosować odżywki do włosów?

Najczęściej zaleca się stosowanie produktów pielęgnacyjnych na umyte i odsączone z wody włosy. Dzięki takiemu rozwiązaniu szybciej zostaną wchłonięte wszelki substancje odżywcze zawarte w kosmetyku. Warto pamiętać o tym, aby nie stosować cięższych produktów od nasady, ale jedynie na końcówki. Pomoże to zachować lekkość fryzury i nie obciąży jej, powodując nieświeży wygląd. Najlepiej jest stosować taka pielęgnacje regularnie po każdym myciu, aby ochronić strukturę włosów i zachować ich estetykę.

Jakie wyróżniamy rodzaje odżywek?

Jednymi z popularniejszych rodzajów odżywek są kosmetyki proteinowe. Ich głównym zadaniem jest odbudowa i regeneracja struktur. Warto stosować je naprzemiennie z innymi rodzajami produktów, aby zapobiec powstawaniu szorstkości i twardości włosów. Produkty, które odpowiadają za nawilżenie kosmyków to humektanty, które chronią włosy przed utratą wilgoci. Dla włosów przesuszonych poleca się odzywki emolientowe, które pomagają zatrzymać wodę we wnętrzu włosa. Jest to najczęściej stosowana odżywka do włosów o niskiej porowatości.

Czym kierować się wybierając odżywki do włosów?

Najważniejszą kwestia, jaką należy wziąć pod uwagę, podczas wyboru odpowiedniej odzywki jest to, jaki posiadamy rodzaj włosów. Oprócz tego istotnym elementem znalezienia najlepszego produktu jest jego skład. Dobrze, jeśli nie ma w nim substancji takich jak alkohole czy parabeny, które mogą uszkodzić strukturę włosów. Warto również wybierać jak najkrótsze składy, które gwarantują nam wysoką jakość zawartych składników, ale również ich naturalność. Większość producentów umieszcza na opakowaniach informacje dotyczące tego, do jakiego rodzaju włosów przeznaczony jest konkretny produkt.

Mimo wszystko warto samodzielnie sprawdzić wszystkie substancje opisane na opakowaniu, ponieważ nie zawsze jesteśmy świadomi, jakie konsekwencje może mieć ich stosowanie. Najczęściej pojawiające się substancje to pantenol, aloes, oleje naturalne, ceramidy czy proteiny. Należy unikać tych kosmetyków, które posiadają w sobie silikony, które jedynie maskują ubytki na kosmykach, a nie pomagają w ich regeneracji. Wysokiej jakości produkty do pielęgnacji włosów dostępne są na stronie internetowej https://sklepanwen.pl/kategoria/odzywki-do-wlosow.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%