Zamknij
REKLAMA

Dlaczego warto zdecydować się na segmenty?

09:09, 22.07.2022 | materiał partnera

Segmenty Józefosław są coraz popularniejszą formą zabudowy, na której zakup decyduje się wielu klientów o ograniczonym budżecie. Mają wiele zalet, którym należy przyjrzeć się bliżej. 

Czym różnią się segmenty Józefosław od domów wolnostojących? 

Segmenty Józefosław inaczej nazywane są domami szeregowymi. Tworzona jest ciasna zabudowa przypominająca tą występującą w centrum miasta. Wszystkie budynki na takim segmentowym osiedlu są takie same oraz jedną ścianą połączone z sąsiadującym budynkiem. To rozwiązanie ma zarówno pozytywne, jak i negatywne strony.  

Aby stworzyć segmenty Józefosław można wykorzystać znacznie mniejszą ilość materiałów budowlanych niż w przypadku domów wolnostojących. Ogranicza to znacząco koszty budowy. Niestety jednak traci się unikalność i oryginalność budynku. Wszystkie obiekty wyglądają dokładnie tak samo. Oczywiście inwestor ma możliwość wykonania innego koloru elewacji czy dachu, a także ozdobienia budynku z zewnątrz tak, jak chce, ale są to jedynie kosmetyczne zmiany. Cała konstrukcja jest dokładnie taka sama jak sąsiada.  

Inwestując w dom szeregowy zyskuje się własny obiekt, ale trzeba mieć świadomość pewnych ograniczeń, jakie z tego wynikają. 

Najważniejsze zalety, jakie mają segmenty Józefosław 

Budownictwo szeregowe cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością. Jeżeli nie możesz pozwolić sobie na samodzielną budowę domu wolnostojącego ze względu na ograniczony budżet, jest to opcja idealna dla Ciebie.  

W przypadku segmentów, konstrukcje składają się z minimum dwóch kondygnacji, ze względu na konieczność wykorzystania niewielkiego terenu, a zapewnienia dostatecznej powierzchni użytkowej. Trzeba piąć się w górę, a nie wszerz. Obiekt w takiej formie pozwala na oddzielenie strefy przyjmowania gości od sypialnianej, co jest sporym atutem. Trzeba jednak mieć świadomość, że w takim domu znajdują się schody. Zyskuje się jednak stosunkowo dużą powierzchnię użytkową na niewielkim terenie.  

Ogromnym atutem segmentów jest posiadanie niewielkiego, ale własnego ogródka. Możesz go urządzić dokładnie tak, jak chcesz. Stanie się on wizytówką Twojego domu, miejscem rekreacji, odpoczynku i spędzania wolnych chwil. Takie rozwiązanie podoba się wielu osobom, które chcą mieć ogród, ale niewielki, ponieważ nie mają zbyt wiele czasu na jego pielęgnację. 

Segmenty Józefosław, dzięki temu, że są połączone jedną ścianą z sąsiadem mają ograniczone straty ciepła, a co za tym idzie rachunki za ogrzewanie są znacznie niższe. Trzeba mieć świadomość, że im wyższa i węższa budowla, tym jej eksploatacja pod względem kosztów jest niższa. 

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%