Zamknij
REKLAMA

To Ty decydujesz, co powstanie w Twojej okolicy!

12:23, 20.06.2022 | Materiał zewnętrzny

Ostatni tydzień na oddanie głosu w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Wybierz projekt z regionu ciechanowskiego i oddaj swój głos. „Otwórz się na teatr”, instalacja holograficzna, budowa chodnika, ciechanowska szkoła rodzenia i ciechanowska wioska kobiet czy festiwal twórczych inspiracji to tylko część z 13 propozycji zgłoszonych przez mieszkańców w tym regionie. Głosowanie trwa tylko do 30 czerwca br. 

W puli aż 174 projekty 

Do trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza mieszkańcy zgłosili w sumie 329 projektów. Wszystkie zostały poddane ocenie formalnej, ocenie co do zgodności z prawem oraz wykonalności technicznej. Pozytywny wynik otrzymało 174 z nich, w tym 13 z regionu ciechanowskiego. To właśnie na nie mieszkańcy mogą oddać swój głos.

– To już trzecia edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza – zaznacza marszałek województwa mazowieckiego, Adam Struzik (klub PSL). – Bardzo doceniamy zaangażowanie naszych mieszkańców, którzy zgłosili ponad 300 projektów. Finalnie do głosowania zakwalifikowały się aż 174 przedsięwzięcia. Na ich realizację przeznaczamy 25  mln zł. Jednak decyzję o tym, na co zostaną wykorzystane zostawiamy w rękach naszych mieszkańców. Jestem przekonany, że i tym razem nas nie zawiodą. 

13 projektów z regionu ciechanowskiego

W regionie pozytywną ocenę otrzymało 13 projektów. Ich wartość to w sumie ponad 3,2 mln zł. Jak zaznacza wicemarszałek Wiesław Raboszuk (klub KO), jest w czym wybierać. – Budżet Obywatelski Mazowsza to szczególny sposób decydowania przez mieszkańców regionu. Każdy z nas mógł samodzielnie zgłosić projekt, a teraz zdecydować w głosowaniu, na co te pieniądze zostaną wydane. Wykorzystajmy tę szansę i oddajmy swój głos. 

Do 30 czerwca głosować można na jeden z poniższych projektów:

⦁    Otwórz się na teatr (200 000 zł),
⦁    „Przystanek Relacje 2.0” – program wychowawczo-profilaktyczny dla dzieci i młodzieży podregionu ciechanowskiego (150 000 zł), 
⦁    Promowanie idei ekonomii społecznej w Żurominie (65 000 zł),
⦁    Zwolnij przy szkole - budowa radarowych wyświetlaczy prędkości (250 000 zł),
⦁    Przyjazne otoczenie Medycznej Szkoły Policealnej w Ciechanowie wraz z wymianą ogrodzenia i zagospodarowaniem terenu wokół budynku (326 440 zł),
⦁    Modernizacja kortu tenisowego na terenie Krajowego Ośrodka Mieszkalno-Rehabilitacyjnego dla Osób Chorych na SM w Dąbku (210 000 zł),
⦁    Instalacja holograficzna w Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie koło Ciechanowa (25 000 zł),
⦁    Laboratorium Szalonego Naukowca - warsztaty eksperymentalne dla dzieci z terenów wiejskich (35 600 zł),
⦁    Budowa chodnika w Al. Piłsudskiego w Mławie (droga wojewódzka 544) (675 000 zł),
⦁    Zakup ambulansu ratunkowego oraz samochodów osobowych dla Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie (896 000 zł),
⦁    Rozwój zawodowej pieczy zastępczej na terenie podregionu ciechanowskiego (180 000 zł),
⦁    Ciechanowska szkoła rodzenia oraz Ciechanowska wioska kobiet (48 000 zł), 
⦁    Festiwal twórczych inspiracji „Matronki 2023” (180 800 zł). 

47 projektów ogólnowojewódzkich

Wśród pozytywnie ocenionych projektów znalazło się 47 o charakterze ogólnowojewódzkim. Ich wartość to w sumie ponad 19 mln zł. Wśród inicjatyw, które zostały poddane pod głosowanie mieszkańców znalazły się m.in.: obóz dla dzieci na Mazowszu, mazowiecki festiwal smaków, szkolenia z pierwszej pomocy, mobilne VR studio, warsztaty i wycieczki dla dzieci i młodzieży. 

Jak zaznacza radny województwa mazowieckiego Konrad Wojnarowski (klub PSL), tylko do 30 czerwca można głosować w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. – To mieszkańcy zdecydują, które projekty zostaną zrealizowane. Możemy wybierać spośród 174 zakwalifikowanych projektów. Zachęcam do głosowania wszystkich mieszkańców województwa mazowieckiego. Na głosowanie wystarczy poświęcić tylko chwilę, a z efektów cieszyć się przez kolejnych kilka lat. Poprzednie dwie edycje BOM pokazały, że dzięki głosom mieszkańców, można zrealizować naprawdę wspaniałe projekty. 

Jak oddać głos w Budżecie Obywatelskim Mazowsza?

To, które projekty zostaną zrealizowane, zależy od mieszkańców Mazowsza. Głosować można na bom.mazovia.pl do 30 czerwca br. Każdy mieszkaniec Mazowsza będzie mógł oddać dwa głosy – jeden na projekt ogólnowojewódzki i jeden na podregionalny. W imieniu osoby niepełnoletniej głos oddaje opiekun prawny. Głosować będzie można za pośrednictwem platformy internetowej z telefonu lub komputera. Osoby nieposiadające telefonów lub komputerów będą mogły oddać głos w siedzibie urzędu marszałkowskiego i w jego delegaturach. Projekty wybrane przez mieszkańców zostaną zrealizowane przez samorząd województwa w 2023 r. Na ten cel władze regionu zarezerwowały 25 mln zł. Wszystkie projekty znajdują się na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

(MATERIAŁ ZEWNĘTRZNY )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%