Zamknij

Tymczasowe schody na budowę. Kluczowe aspekty przy wyborze schodni

14:37, 03.12.2024 Materiał zewnętrzny Aktualizacja: 14:38, 03.12.2024
fot.: zewnętrzne Partnera fot.: zewnętrzne Partnera

Praktycznie na każdej większej budowie konieczne jest szybkie przemieszczanie się pracowników między kondygnacjami. Nie sposób wykonywać tej czynności z wykorzystaniem drabiny – jednorazowo może się udać, lecz na dłuższą metę jest niewykonalne i skrajnie niebezpieczne. Aby maksymalnie ułatwić pracę na wysokości, należy wyposażyć plac budowy w schodnie. Są to tymczasowe konstrukcje zaprojektowane po to, by zapewnić pracownikom bezpieczną komunikację pomiędzy kolejnymi piętrami wznoszonego budynku. O czym powinieneś pamiętać, wybierając schodnie na swoją budowę? Odpowiadamy. 

Schody budowlane: udogodnienie czy niezbędny sprzęt? 

Na placu budowy, gdzie występują znaczne różnice poziomów, często wykorzystuje się tymczasowe instalacje w postaci schodów budowlanych. Przenośne schodnie są nie tylko funkcjonalne i uniwersalne, ale przede wszystkim bezpieczne w użytkowaniu. W odróżnieniu od klasycznych drabin czy prowizorycznych konstrukcji z drewna, schody tymczasowe pozostają stabilne. Umożliwiają one komfortowe przemieszczanie się wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba pokonania różnicy wysokości. Dzięki dostępności różnych rozmiarów oraz opcji regulacji kąta nachylenia, bieg schodowy o tymczasowym charakterze okazuje się najkorzystniejszym wyborem na budowę. Oferowane przez producenta STRUMIN https://strumin.pl/  schodnie da się dopasować do specyfiki każdego projektu budowlanego. Ich montaż i demontaż jest intuicyjny, a ocynkowana konstrukcja cechuje się pierwszorzędną jakością. W związku z tym, że komunikacja między poziomami roboczymi na budowie musi być maksymalnie bezpieczna, wytrzymałe schody budowlane okazują się niezbędnym wyposażeniem. Mają one znaczący wpływ na szybkość wykonywanych robót i stanowią praktyczne rozwiązanie, zapobiegające wypadkom. 

Wybór optymalnych schodni budowlanych nie jest prosty 

Kluczowe cechy tymczasowych schodów na budowę to ich stabilność i modułowość. Istnieje przy tym szereg cech dodatkowych, których obecność bądź brak powinny mieć wpływ na podjęcie decyzji zakupowej. Istotne, aby stopnie schodni były szerokie oraz antypoślizgowe. Wskazane jest, żeby cała konstrukcja została ocynkowana i wyposażona w zintegrowaną balustradę. Również wytrzymałość nie pozostaje bez znaczenia – przenośne schody muszą znosić określone obciążenie (zmienne w zależności od konfiguracji). Dobrze, gdy schodnie są montowane do podłoża przy pomocy śrub wielokrotnego użytku, pozostają kompletną konstrukcją i nie wymagają stosowania podpór. Wybierając rozwiązanie na swoją budowę upewnij się, że składasz zamówienie bezpośrednio u polskiego producenta, np. STRUMIN. To da Ci gwarancję najwyższej jakości, która w przypadku konstrukcji na budowę jest absolutnym priorytetem. 

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%