Zamknij
REKLAMA

Profesjonalne czyszczenie i regeneracja filtrów DPF

08.54, 13.01.2023 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08.56, 13.01.2023
[fot.: zbiory Partnnera]

Rozwiązaniem Twoich problemów z niesprawnym elementem układu wydechowego, zajmującego się oczyszczaniem spalin, jest profesjonalne czyszczenie i regeneracja filtrów DPF np. w Bosch Service Pawlik w mieście Stalowa Wola. 

Filtr cząstek stałych to podzespół, który od wielu lat na stałe zagrzał swoje miejsce w układach wydechowych samochodów z silnikami wysokoprężnymi. Jego zadaniem jest zmniejszyć emisję szkodliwych spalin, aby auto bez problemu mogło jeździć po drogach publicznych, nie zatruwając przy tym środowiska. W celu utrzymania podzespołu w jak najlepszej kondycji na długi czas należy go odpowiednio eksploatować, tankować dobrej jakości paliwo, na bieżąco serwisować pojazd, wymieniać częściej olej silnikowy, dbać o poprawne działanie układu wtryskowego, wypalać DPF, a także oczyszczać go w zaufanym serwisie. Eksploatacja samochodu z filtrem cząstek stałych nie jest uciążliwa ani kosztowna, o ile ten podzespół jest zadbany. Fachową regenerację filtra DPF wykonuje się rzadko i nie kosztuje dużo pieniędzy. Można oczywiście zrobić to we własnym zakresie i zastosować preparat chemiczny, który pozwoli usunąć z wnętrza DPF sadzę. Niestety trzeba mieć na uwadze, że ten rodzaj oczyszczania nie przynosi tak dobrych efektów, jak regeneracja w serwisie. 

Aby skutecznie udrożnić filtr cząstek stałych z nagromadzonej w nim sadzy i popiołu, należy poddać go myciu wodnemu pod ciśnieniem w specjalistycznej maszynie. Przed przystąpieniem do właściwego etapu czyszczenia podzespołu diagnozuje się go kamerką endoskopową. To pozwala potwierdzić lub wykluczyć potencjalne uszkodzenia mechaniczne. Regeneracja filtra DPF sprawia, że odzyskuje on 100% utraconych parametrów, a potwierdzeniem tego będzie wydruk parametrów przed przeprowadzoną usługą oczyszczania i zaraz po niej. Ponadto klient otrzymuje dwuletnią gwarancję bez limitu przejechanych kilometrów.

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy warto oddać podzespół na regenerację, to chcemy zapewnić Cię, że jest to jak najbardziej opłacalne, choćby przez wzgląd na niskie koszty oraz długotrwałe efekty.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%